spyder - en to fa_IR translation catalogue (1512 entries)

en: Plugins
fa_IR: افزونه‌ها

en: Main widget toolbar
fa_IR: نوارابزار اصلی ویجت ها

en: Main widget corner toolbar
fa_IR: نوارابزار کناری اصلی ویجت ها

en: Options menu
fa_IR: فهرست گزینه ها

en: Options
fa_IR: گزینه‌ها

en: Dock
fa_IR: جایگاه

en: Dock the pane
fa_IR: جایگذاری قطعه

en: Unlock to move pane to another position
fa_IR: قفلگشایی قطعه برای حرکت به موقعیت دیگر

en: Undock
fa_IR: از جایگاه درآمدن

en: Undock the pane
fa_IR: از جایگاه درآوردن قطعه

en: Close
fa_IR: بستن

en: Close the pane
fa_IR: بستن قطعه

en: Lock
fa_IR: قفل کردن

en: Lock pane to the current position
fa_IR: قفل کردن قطعه در موقعیت فعلی

en: More
fa_IR: بیشتر

en: An error occurred while creating a socket needed by Spyder. Please, try to run as an Administrator from cmd.exe the following command and then restart your computer: <br><br><span style='color: {color}'><b>netsh winsock reset </b></span><br>
fa_IR: در هنگام ایجاد سوکت توسط Spyder مشکلی به وجود آمده. لطفا دستور زیر را در کنسول cmd.exe در حالت Administrator اجرا کرده و س‍پس سیستم خود را ریستارت کنید: <br><br><span style='color: {color}'><b>netsh winsock reset </b></span><br>

en: Plugin compatibility check
fa_IR: بررسی سازگاری افزونه

en: It was not possible to load the {} plugin. The problem was:<br><br>{}
fa_IR: بارگذاری افزونه {} ممکن نبود. مشکل:<br><br>{}

en: Loading {}...
fa_IR: در حال بارگذاری...

en: Welcome to Spyder!
fa_IR: به اسپایدر خوش آمدید!

en: Setting up main window...
fa_IR: در حال تکمیل پنجره ی اصلی...

en: Error
fa_IR: خطا

en: To open <code>{fpath}</code> as a project with Spyder, please use <code>spyder -p "{fname}"</code>.
fa_IR: برای باز کردن <code>{fpath}</code> به عنوان یک پروژه با اسپایدر از <code>spyder -p "{fname}"</code> استفاده کنید.

en: Initializing...
fa_IR: در حال راه‌اندازی...

en: It was not possible to close the previous Spyder instance.
    Restart aborted.
fa_IR: ممکن نبود که دوره قبلی اسپایدر بسته شود.
    دوباره راه‌اندازی بی نتیجه بود.

en: Spyder could not reset to factory defaults.
    Restart aborted.
fa_IR: اسپایدر نمیتواند به حالت کارخانه بازگردد.
    دوباره راه‌اندازی بی تنیجه ماند.

en: It was not possible to restart Spyder.
    Operation aborted.
fa_IR: دوباره راه‌اندازی اسپایدر ممکن نبود.
    عملکرد بی نتیجه ماند.

en: Spyder exit error
fa_IR: خطا در خروج از اسپایدر

en: Spyder reset error
fa_IR: خطا در دوباره تنظیم کردن اسپایدر

en: Spyder restart error
fa_IR: خطا در دوباره راه‌اندازی اسپایدر

en: Closing Spyder
fa_IR: بستن اسپایدر

en: Resetting Spyder to defaults
fa_IR: دوباره راه‌اندازی اسپایدر به حالت پیش‌فرض

en: Restarting
fa_IR: در حال راه‌اندازی مجدد

en: Shortcut context must match '_' or the plugin `CONF_SECTION`!
fa_IR: متن میانبر باید با '_' و یا با افزونه `CONF_SECTION`برابر باشد!

en: There was an error while loading Spyder configuration options. You need to reset them for Spyder to be able to launch.
    
    Do you want to proceed?
fa_IR: یک خطا در بارگذاری گزینه های کانفیگ اسپایدر به وجود آمد. اسپایدر نیاز به دوباره راه‌اندازی برای شروع مجدد دارد.
    آیا میخواهید ادامه دهید?

en: Spyder configuration files resetted!
fa_IR: فایل های کانفیگ از نو تنظیم شد!

en: Python files
fa_IR: فایل های Python

en: Cython/Pyrex files
fa_IR: فایل های Cython/Pyrex

en: C files
fa_IR: فایل های C

en: C++ files
fa_IR: فایل های C++

en: OpenCL files
fa_IR: فایل های OpenCL

en: Fortran files
fa_IR: فایل های Fortran

en: IDL files
fa_IR: فایل های IDL

en: MATLAB files
fa_IR: فایل های MATLAB

en: Julia files
fa_IR: فایل های Julia

en: Yaml files
fa_IR: فایل های Yaml

en: Patch and diff files
fa_IR: فایل های Patch و diff

en: Batch files
fa_IR: فایل های Batch

en: Text files
fa_IR: فایل های متنی

en: reStructuredText files
fa_IR: فایل های reStructuredText

en: gettext files
fa_IR: فایل های gettext

en: NSIS files
fa_IR: فایل های NSIS

en: Web page files
fa_IR: فایل های Web page

en: XML files
fa_IR: فایل های XML

en: Javascript files
fa_IR: فایل های Javascript

en: Json files
fa_IR: فایل های Jason

en: IPython notebooks
fa_IR: نوت بوک IPython

en: Enaml files
fa_IR: فایل های Enaml

en: Configuration files
fa_IR: فایل های کانفیگ

en: Markdown files
fa_IR: فایل های Markdown

en: All files
fa_IR: تمامی فایل ها

en: Supported text files
fa_IR: فایل های تکست مورد پشتیبانی

en: Notify macOS that Spyder can open Python files
fa_IR: به مک او اس اعلام کن که اسپایدر میتواند فایل های پایتون را باز کند

en: Connect to remote kernels through SSH
fa_IR: از طریق SSH به kernel از راه دور متصل شوید

en: Atomic file writes in the Editor
fa_IR: فایل Atomic در ویرایشگر می نویسد

en: Character encoding auto-detection for the Editor
fa_IR: شناسایی خودکار Character encoding برای ویرایشگر

en: Handle communications between kernel and frontend
fa_IR: کنترل ارتباطات بین kernel و frontend

en: Create projects from cookiecutter templates
fa_IR: شروع یک پروژه از cookiecutter templates

en: Compute text file diff changes during edition
fa_IR: محاسبه تغییرات و تفاوت های فایل متنی در طول ویرایش

en: Compute folding range nesting levels
fa_IR: محاسبه folding range nesting levels

en: IPython interactive python environment
fa_IR: محیط برکنشی پایتون IPython

en: Main backend for the Python Language Server
fa_IR: Backend اصلی برای سرور زبان پایتون

en: Optimize algorithms for folding
fa_IR: بهینه‌سازی الگوریتم ها برای folding

en: Verify if snippets files are valid
fa_IR: بررسی اعتبار فایل‌های snippets

en: Save Github credentials to report internal errors securely
fa_IR: برای گزارش خطاهای ایمنی داخلی، اعتبار Github را ذخیره کنید

en: Manipulate Jupyter notebooks in the Editor
fa_IR: نوت بوک های Jupyter را در ویرایشگر تنظیم کنید

en: Improve code completion for objects that use Numpy docstrings
fa_IR: بهینه‌سازی کد برای اشیایی که از رشته‌های اسناد Numpy استفاده می‌کنند

en: Python parser that supports error recovery and round-trip parsing
fa_IR: Parser پایتون که از بازیابی خطا و parsing رفت و برگشت پشتیبانی می کند

en: Stdio support for our language server client
fa_IR: پشتیبانی Stdio برای کلاینت سرور زبان

en: Cache the list of installed Python modules
fa_IR: Cache کردن لیست ماژول های نصب شده پایتون

en: CPU and memory usage info in the status bar
fa_IR: اطلاعات مصرف CPU و حافظه در نوار وضعیت

en: Syntax highlighting for a lot of file types in the Editor
fa_IR: برجسته کردن Syntax برای انواع فایل در ویرایشگر

en: Static code analysis
fa_IR: بررسی و مشاهده کد استاتیک

en: Use the same Pylint installation with different virtual environments
fa_IR: از نصب Pylint با محیط های مجازی مختلف استفاده کنید

en: Code completion and linting for the Editor
fa_IR: تکمیل کد و لینتینگ برای ویرایشگر

en: Autoformat Python files in the Editor with the Black package
fa_IR: فرمت خودکار فایل های پایتون در ویرایشگر با پکیج سیاه

en: Spyder plugin for the Python LSP Server
fa_IR: افزونه اسپایدر برای سرور LSP پایتون

en: Parse desktop files on Linux
fa_IR: پارس کردن فایل های دست تاپ در لینوکس

en: Client for the language server protocol (LSP)
fa_IR: کلاینت پروتکل سرور زبان (LSP)

en: Dark style for the entire interface
fa_IR: سبک تاریک برای کل رابط

en: Customize Qt stylesheets
fa_IR: شخصی سازی Qt stylesheets

en: Icon theme based on FontAwesome and Material Design icons
fa_IR: تم آیکون بر اساس نمادهای FontAwesome و Material Design

en: Main package for the IPython console
fa_IR: بسته اصلی برای کنسول IPython

en: Abstraction layer for Python Qt bindings.
fa_IR: لایه Abstract برای پیوندهای Python Qt.

en: Show help for objects in the Editor and Consoles in a dedicated pane
fa_IR: نمایش کمک برای اشیاء در ویرایشگر و کنسول ها در یک قطعه اختصاصی

en: Jupyter kernels for the Spyder console
fa_IR: Jupyter kernels برای کنسول اسپایدر

en: Compute distances between strings
fa_IR: محاسبه فاصله ی بین دو رشته

en: 3-way merge algorithm to merge document changes
fa_IR: ادغام الگوریتم سه طرفه برای ادغام تغییرات سند

en: Watch file changes on project directories
fa_IR: تغییرات فایل را در فهرست های پروژه مشاهده کنید

en: Run Cython files in the IPython Console
fa_IR: فایل های Cython را در کنسول IPython اجرا کنید

en: 2D/3D plotting in the IPython console
fa_IR: ترسیم 2 بعدی و 3 بعدی در کنسول IPython

en: View and edit two and three dimensional arrays in the Variable Explorer
fa_IR: آرایه های دو بعدی و سه بعدی را در Variable Explorer مشاهده و ویرایش کنید

en: View and edit DataFrames and Series in the Variable Explorer
fa_IR: DataFrames و Series را در Variable Explorer مشاهده و ویرایش کنید

en: Import Matlab workspace files in the Variable Explorer
fa_IR: فایل های فضای کاری Matlab را در Variable Explorer وارد کنید

en: Symbolic mathematics in the IPython Console
fa_IR: ریاضیات نمادین در کنسول IPython

en: Main interface
fa_IR: رابط اصلی

en: Automatic
fa_IR: خودکار

en: Light
fa_IR: روشن

en: Dark
fa_IR: تاریک

en: Interface theme
fa_IR: تم رابط کاربری

en: Syntax highlighting theme
fa_IR: تم برجسته سازی Syntax

en: Edit selected scheme
fa_IR: ویرایش scheme انتخابی

en: Create new scheme
fa_IR: ایجاد scheme جدید

en: Delete scheme
fa_IR: حذف scheme

en: Reset to defaults
fa_IR: تنظیم دوباره به حالت پیش‌فرض

en: Fonts
fa_IR: فونت‌ها

en: Interface
fa_IR: رابط کاربری

en: Editor
fa_IR: ویرایشگر

en: Warning
fa_IR: هشدار

en: Are you sure you want to delete this scheme?
fa_IR: آیا از حذف این مورد اطمینان دارید?

en: Appearance
fa_IR: ظاهر

en: Manage application appearance and themes.
fa_IR: اداره کردن ضاهر و تم اپلیکیشن.

en: Text
fa_IR: متن

en: Highlight
fa_IR: برجسته

en: Background
fa_IR: پس زمینه

en: Scheme name:
fa_IR: نام Scheme:

en: Color scheme editor
fa_IR: ویرایشگر رنگ scheme

en: Language:
fa_IR: زبان:

en: Rendering engine:
fa_IR: موتور Rendering:

en: Use a single instance
fa_IR: از یک instance استفاده کنید

en: Set this to open external<br> Python files in an already running instance (Requires a restart)
fa_IR: تنظیم فایل‌های خارجی <br> پایتون در نمونه‌ای که قبلاً در حال اجرا است باز شود (نیاز به راه‌اندازی مجدد دارد)

en: Prompt when exiting
fa_IR: در هنگام خروج اعلان کنید

en: Show internal Spyder errors to report them to Github
fa_IR: خطاهای داخلی اسپایدر را نشان دهید تا آنها را به Github گزارش دهید

en: Check for updates on startup
fa_IR: بررسی بروزرسانی به هنگام آغاز برنامه

en: Panes
fa_IR: قطعه ها

en: Vertical tabs in panes
fa_IR: قطعه های عمودی در پنجره ها

en: Custom margin for panes:
fa_IR: حاشیه شخصی سازی شده برای صفحات:

en: pixels
fa_IR: پیکسل‌ها

en: Cursor blinking:
fa_IR: چشمک زدن Cursor:

en: macOS integration
fa_IR: ادغام با macOS

en: Open files from Finder with Spyder
fa_IR: فایل های Finder را با Spyder باز کنید

en: Register Spyder with the Launch Services
fa_IR: Spyder را با Launch Services ثبت کنید

en: Launch Spyder with <code>python.app</code> to enable Apple event integrations.
fa_IR: برای فعال کردن ادغام رویدادهای اپل، Spyder را با <code>python.app</code> راه‌اندازی کنید.

en: Screen resolution
fa_IR: وضوح صفحه نمایش

en: Configuration for high DPI screens<br><br>Please see <a href="{0}">{0}</a><> for more information about these options (in English).
fa_IR: پیکربندی صفحه‌های DPI بالا<br><br>لطفاً برای اطلاعات بیشتر درباره این گزینه‌ها (به زبان انگلیسی) به <a href="{0}">{0}</a><> مراجعه کنید.

en: Normal
fa_IR: معمولی

en: Enable auto high DPI scaling
fa_IR: فعال کردن مقیاس خودکار high DPI

en: Set this for high DPI displays
fa_IR: تنظیم این برای نمایشگرهای high DPI

en: Set a custom high DPI scaling
fa_IR: تنظیم یک مقیاس شخصی سازی شده high DPI

en: Set this for high DPI displays when auto scaling does not work
fa_IR: تنظیم این برای نمایشگرهای high DPI هنگامی که مقیاس خودکار کار نمی کند

en: Advanced settings
fa_IR: تنظیمات پیشرفته

en: We're sorry but the following error occurred while trying to set your selected language:<br><br><tt>{}</tt>
fa_IR: متأسفیم، اما هنگام تلاش برای تنظیم زبان انتخابی شما، خطای زیر رخ داد:<br><br><tt>{}</tt>

en: Spyder documentation
fa_IR: دفترچه راهنمای اسپایدر

en: Tutorial videos
fa_IR: ویدیوهای آموزشی

en: Troubleshooting...
fa_IR: ایرادیابی...

en: Report issue...
fa_IR: گزارش اشکال...

en: Dependencies...
fa_IR: وابستگی ها...

en: Spyder support...
fa_IR: پشتیبانی اسپایدر...

en: About %s...
fa_IR: درباره %s...

en: Show and edit current user environment variables in Windows registry (i.e. for all sessions)
fa_IR: نمایش و ویرایش متغیر های محیطی کنونی کاربر در داخل رجیستری Windows( برای تمامی session ها)

en: Show current user environment variables (i.e. for all sessions)
fa_IR: نمایش متغیرهای محیط فعلی کاربر (یعنی برای همه جلسات)

en: Current user environment variables...
fa_IR: متغیر های محیطی کنونی کاربر...

en: &Restart
fa_IR: &راه اندازی مجدد

en: Restart
fa_IR: راه اندازی مجدد

en: &Restart in debug mode
fa_IR: &راه‌اندازی مجدد در حالت اشکال‌زدایی

en: Restart in debug mode
fa_IR: راه‌اندازی مجدد در حالت اشکال‌زدایی

en: Debug logs
fa_IR: گزارش اشکالات

en: <b>You have missing dependencies!</b><br><br><tt>%s</tt><br><b>Please install them to avoid this message.</b><br><br><i>Note</i>: Spyder could work without some of these dependencies, however to have a smooth experience when using Spyder we <i>strongly</i> recommend you to install all the listed missing dependencies.<br><br>Failing to install these dependencies might result in bugs. Please be sure that any found bugs are not the direct result of missing dependencies, prior to reporting a new issue.
fa_IR: <b>شما وابستگی‌های گمشده دارید!</b><br><br><tt>%s</tt><br><b>لطفاً آنها را نصب کنید تا از این پیام جلوگیری کنید..</b><br><br><i>توجه</i> اسپایدر می‌تواند بدون برخی از این وابستگی‌ها کار کند، اما برای داشتن تجربه‌ای روان هنگام استفاده از اسپایدر، <i>اکیداً</i> به شما توصیه می‌کنیم که تمام وابستگی‌های گمشده فهرست شده را نصب کنید.<br><br>نصب نکردن این وابستگی ها ممکن است منجر به اشکال شود. لطفاً قبل از گزارش یک مشکل جدید، مطمئن شوید که هر گونه اشکال یافت شده نتیجه مستقیم وابستگی های از دست رفته نیست.

en: Question
fa_IR: سوال

en: Which debug mode do you want Spyder to restart in?
fa_IR: می‌خواهید اسپایدر در کدام حالت اشکال‌زدایی مجدد راه‌اندازی شود?

en: Verbose
fa_IR: درازنویسی

en: Minimal
fa_IR: کمترین

en: Don't show again.
fa_IR: دوباره نمایش داده نشود.

en: Restart now
fa_IR: راه‌اندازی دوباره

en: Dismiss
fa_IR: نادیده گرفتن

en: Application
fa_IR: برنامه

en: Provide main application base actions.
fa_IR: اقدامات پایه برنامه اصلی را ارائه دهید.

en: Overview
fa_IR: بررسی اجمالی

en: Community
fa_IR: انجمن

en: Legal
fa_IR: حقوقی

en: Copy version info
fa_IR: کپی اطلاعات نسخه

en: Providers
fa_IR: ارائه دهندگان

en: Enable {0} provider
fa_IR: ارائه دهنده {0} را فعال کنید

en: Time to wait for all providers to return (ms):
fa_IR: زمان انتظار برای بازگشت همه ارائه دهندگان (ms):

en: Beyond this timeout the first available provider will be returned
fa_IR: فراتر از این مهلت زمانی، اولین ارائه دهنده موجود برگردانده می شود

en: Show completion details
fa_IR: نمایش جزئیات تکمیل شده

en: Show completions on the fly
fa_IR: نمایش کامل در fly

en: Show automatic completions after characters entered:
fa_IR: نمایش تکمیل خودکار پس از وارد کردن کاراکترها:

en: Default is 1
fa_IR: پیش فرض 1 است

en: Enable code snippets
fa_IR: Snippets کد را فعال کنید

en: Show completion details after keyboard idle (ms):
fa_IR: نمایش جزئیات تکمیل شده پس از idle صفحه کلید (ms):

en: Default is 500 milliseconds
fa_IR: پیش فرض 500 میلی ثانیه است

en: Completions
fa_IR: تکمیلگرها

en: Completion and linting
fa_IR: Completion و linting

en: Fallback
fa_IR: اصلاح حالت عمل

en: Advanced
fa_IR: پیشرفته

en: <b>Warning</b>: Only modify these values if you know what you're doing!
fa_IR: <b>هشدار</b>: فقط در صورتی این مقادیر را تغییر دهید که می‌دانید چه کاری را انجام می دهید!

en: Enable advanced settings
fa_IR: فعال‌سازی تنظیمات پیشرفته

en: Module for the Python language server:
fa_IR: ماژول برای سرور زبان پایتون:

en: IP Address and port to bind the server to:
fa_IR: آدرس IP و پورت برای اتصال سرور به:

en: Use stdio pipes to communicate with server
fa_IR: از پایپ های stdio برای ارتباط با سرور استفاده کنید

en: <b>Modifying these options can break code completion!!</b><br><br>If that's the case, please reset your Spyder preferences by going to the menu<br><br><tt>Tools > Reset Spyder to factory defaults</tt><br><br>instead of reporting a bug.
fa_IR: <b>تغییر این گزینه‌ها می‌تواند تکمیل کد را مختل کند!!</b><br><br>اگر چنین است، لطفاً تنظیمات برگزیده Spyder خود را با رفتن به منو تنظیم مجدد کنید<br><br><tt>Tools > Reset Spyder به جای گزارش یک اشکال، به پیش فرض های کارخانه</tt><br><br> بروید.

en: It appears there is no {language} language server listening at address:<br><br><tt>{host}:{port}</tt><br><br>Please verify that the provided information is correct and try again.
fa_IR: به نظر می رسد هیچ سرور زبان {language} در آدرس:<br><br><tt>{host}:{port}</tt><br><br>لطفاً بررسی کنید که اطلاعات ارائه شده صحیح است و دوباره تلاش کنید.

en: The address of the external server you are trying to connect to is the same as the one of the current internal server started by Spyder.<br><br>Please provide a different address!
fa_IR: آدرس سرور خارجی که می‌خواهید به آن متصل شوید، همان آدرس سرور داخلی فعلی است که توسط Spyder راه‌اندازی شده است.<br><br>لطفاً آدرس دیگری ارائه دهید!

en: Docstring style
fa_IR: سبک Docstring

en: Here you can decide if you want to perform style analysis on your docstrings according to the {} or {} conventions. You can also decide if you want to show or ignore specific errors, according to the codes found on this {}.
fa_IR: در اینجا می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید تجزیه و تحلیل سبک را بر روی رشته‌های اسنادی خود مطابق با قراردادهای {} یا {} انجام دهید. همچنین می‌توانید با توجه به کدهای موجود در این {} تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید خطاهای خاصی را نشان دهید یا نادیده بگیرید.

en: Enable docstring style linting
fa_IR: سبک docstring ،Linting را فعال کنید

en: Choose the convention used to lint docstrings:
fa_IR: قراردادی را که برای lint کردن رشته های اسناد استفاده می شود انتخاب کنید:

en: Show the following errors:
fa_IR: نشان دادن خطاهای زیر:

en: Example codes: D413, D414
fa_IR: کدهای مثال: D413, D414

en: Ignore the following errors:
fa_IR: خطاهای زیر را نادیده بگیرید:

en: Example codes: D107, D402
fa_IR: کدهای مثال: D107، D402

en: Only check filenames matching these patterns:
fa_IR: فقط نام فایل های مطابق با این الگوها را بررسی کنید:

en: Skip test files: (?!test_).*\.py
fa_IR: رد کردن فایل های آزمایشی: (?!test_).*\.py

en: Only check in directories matching these patterns:
fa_IR: فقط دایرکتوری هایی را بررسی کنید که با این الگوها مطابقت دارند:

en: Skip dot directories: [^\.].*
fa_IR: رد کردن دایرکتوری های dot: [^\.].*

en: Show the following errors in addition to the specified convention:
fa_IR: خطاهای زیر را علاوه بر قرارداد مشخص شده نشان دهید:

en: Ignore the following errors in addition to the specified convention:
fa_IR: علاوه بر قرارداد مشخص شده، خطاهای زیر را نادیده بگیرید:

en: Directory patterns listed for matching should be valid regular expressions
fa_IR: الگوهای فهرست شده برای تطبیق باید عبارات منظم معتبر باشند

en: File patterns listed for matching should be valid regular expressions
fa_IR: الگوهای فایل فهرست شده برای تطبیق باید عبارات منظم معتبر باشند

en: Code style and formatting
fa_IR: سبک کد و قالب بندی

en: Spyder can use pycodestyle to analyze your code for conformance to the {} convention. You can also manually show or hide specific warnings by their {}.
fa_IR: اسپایدر می تواند از pycodestyle برای تجزیه و تحلیل کد شما برای مطابقت با قرارداد {} استفاده کند. همچنین می توانید به صورت دستی اخطارهای خاص را توسط {} آنها نشان داده یا پنهان کنید.

en: Enable code style linting
fa_IR: روشن کردن style linting

en: Check Python files: *.py
fa_IR: فایل های پایتون را بررسی کنید: *.py

en: Exclude files or directories matching these patterns:
fa_IR: حذف فایل ها یا دایرکتوری های مطابق با این الگوها:

en: Exclude all test files: (?!test_).*\.py
fa_IR: حذف تمام فایل های آزمایشی: (?!test_).*\.py

en: Show the following errors or warnings:
fa_IR: خطاها یا هشدارهای زیر را نشان دهید:

en: Example codes: E113, W391
fa_IR: کدهای مثال: E113, W391

en: Ignore the following errors or warnings:
fa_IR: خطاها یا هشدارهای زیر را نادیده بگیرید:

en: Example codes: E201, E303
fa_IR: کدهای مثال: E201، E303

en: Maximum allowed line length:
fa_IR: حداکثر طول مجاز خط:

en: Default is 79
fa_IR: پیش فرض 79 است

en: Show vertical line at that length
fa_IR: خط عمودی را در طول نشان دهید

en: Code style
fa_IR: استایل کد

en: Line length
fa_IR: طول خط

en: Spyder can use {0} or {1} to format your code for conformance to the {2} convention.
fa_IR: اسپایدر می تواند از {0} یا {1} برای قالب بندی کد شما برای مطابقت با قرارداد {2} استفاده کند.

en: Choose the code formatting provider:
fa_IR: ارائه دهنده قالب بندی کد را انتخاب کنید:

en: Autoformat files on save
fa_IR: ذخیره فرمت خودکار فایل ها

en: If enabled, autoformatting will take place when saving a file
fa_IR: در صورت فعال بودن، فرمت خودکار هنگام ذخیره یک فایل انجام می شود

en: Code formatting
fa_IR: قالب بندی کد

en: Directory patterns listed for exclusion should be valid regular expressions
fa_IR: الگوهای فهرست شده برای حذف باید عبارات منظم و معتبر باشند

en: File patterns listed for exclusion should be valid regular expressions
fa_IR: الگوهای فایل فهرست شده برای حذف باید عبارات منظم معتبر باشند

en: Introspection
fa_IR: درون نگری

en: Basic features
fa_IR: ویژگی‌های پایه

en: Enable Go to definition
fa_IR: فعال سازی Go to definition

en: If enabled, left-clicking on an object name while 
    pressing the {} key will go to that object's definition
    (if resolved).
fa_IR: در صورت فعال بودن، روی نام شیء کلیک چپ کنید و
    با فشار دادن کلید {} به تعریف آن شی میتوانید به آن شیء بروید 
    (اگر حل شده باشد).

en: Follow imports when going to a definition
fa_IR: هنگام رفتن به یک تعریف، import ها را دنبال کنید

en: Show calltips
fa_IR: نمایش calltips

en: Enable hover hints
fa_IR: نکات hover را فعال کنید

en: If enabled, hovering the mouse pointer over an object
    name will display that object's signature and/or
    docstring (if present).
fa_IR: اگر فعال باشد، نشانگر ماوس را روی یک شی قرار دهید
    نام، امضا و/یا آن شی را نمایش می دهد
    docstring (در صورت وجود).

en: Preload the following modules to make completion faster and more accurate:
fa_IR: ماژول های زیر را از قبل بارگذاری کنید تا تکمیل سریعتر و دقیق تر شود:

en: Spyder can optionally highlight syntax errors and possible problems with your code in the editor.
fa_IR: اسپایدر می تواند به صورت اختیاری خطاهای نحوی و مشکلات احتمالی کد شما را در ویرایشگر برجسته کند.

en: Enable basic linting
fa_IR: فعال سازی linting پایه

en: Underline errors and warnings
fa_IR: زیر خطاها و هشدارها خط بکشید

en: Enable complexity linting with the Mccabe package
fa_IR: فعال کردن complexity linting با Mccabe package

en: Other languages
fa_IR: سایر زبان‌ها

en: Spyder uses the <a href="{lsp_url}">Language Server Protocol</a> to provide code completion and linting for its Editor. Here, you can setup and configure LSP servers for languages other than Python, so Spyder can provide such features for those languages as well.
fa_IR: اسپایدر از <a href="{lsp_url}">پروتکل سرور زبان</a> استفاده می‌کند تا تکمیل کد و خط‌بندی را برای ویرایشگر خود ارائه دهد. در اینجا، می‌توانید سرورهای LSP را برای زبان‌هایی غیر از پایتون تنظیم و پیکربندی کنید، بنابراین اسپایدر می‌تواند چنین ویژگی‌هایی را برای آن زبان‌ها نیز فراهم کند.

en: Available servers:
fa_IR: سرورهای موجود:

en: Reset to default values
fa_IR: بازگشت به مقادیر پیش‌فرض

en: Set up a new server
fa_IR: یک سرور جدید راه اندازی کنید

en: Delete currently selected server
fa_IR: سرور انتخابی فعلی را حذف کنید

en: It appears there is no {language} language server listening at address:<br><br><tt>{host}:{port}</tt><br><br>Therefore, completion and linting for {language} will not work during this session.
fa_IR: به نظر می‌رسد هیچ سرور زبان {language} در آدرس:<br><br><tt>{host}:{port}</tt><br><br>گوش نمی‌دهد، بنابراین، تکمیل و لنت کردن برای {language} انجام خواهد شد. در این جلسه کار نخواهد کرد.

en: Completion and linting in the editor for {language} files will not work during the current session, or stopped working.<br><br>
fa_IR: Completion و linting در ویرایشگر {language}، فایل‌ها در طول جلسه فعلی کار نخواهند کرد، یا دیگر کار نمی‌کنند.<br><br>

en: Do you want to restart Spyder now?
fa_IR: آیا اکنون می خواهید Spyder را مجددا راه‌اندازی کنید?

en: Don't show again
fa_IR: دوباره نمایش داده نشود

en: Valid JSON
fa_IR: JSON معتبر

en: Invalid JSON
fa_IR: JSON نامعتبر

en: To create a new server configuration, you need to select a programming language, set the command to start its associated server and enter any arguments that should be passed to it on startup. Additionally, you can set the server's hostname and port if connecting to an external server, or to a local one using TCP instead of stdio pipes.<br><br><i>Note</i>: You can use the placeholders <tt>{host}</tt> and <tt>{port}</tt> in the server arguments field to automatically fill in the respective values.<br>
fa_IR: برای ایجاد یک پیکربندی سرور جدید، باید یک زبان برنامه نویسی را انتخاب کنید، دستوری را برای راه اندازی سرور مرتبط آن تنظیم کنید و هر آرگومان را که باید هنگام راه اندازی به آن ارسال شود، وارد کنید. علاوه بر این، می‌توانید نام میزبان و پورت سرور را در صورت اتصال به یک سرور خارجی، یا با استفاده از یک سرور محلی با استفاده از TCP به جای لوله‌های stdio، تنظیم کنید..<br><br><i>Note</i>: می‌توانید از متغیرهای نگهدارنده استفاده کنید. <tt>{host}</tt> و <tt>{port}</tt> در قسمت آرگومان های سرور برای پر کردن خودکار مقادیر مربوطه.<br>

en: External server
fa_IR: سرور خارجی

en: Host:
fa_IR: میزبان host:

en: Port:
fa_IR: درگاه Port:

en: Command:
fa_IR: دستور:

en: Arguments:
fa_IR: آرگومان‌ها:

en: <b>Server Configuration:</b>
fa_IR: <b>کانفیگ سرور:</b>

en: LSP server editor
fa_IR: ویرایشگر سرور LSP

en: Programming language provided by the LSP server
fa_IR: زبان برنامه نویسی ارائه شده توسط سرور LSP

en: Select a language
fa_IR: زبان را انتخاب کنید

en: TCP port number of the server
fa_IR: شماره پورت TCP سرور

en: Additional arguments required to start the server
fa_IR: آرگومان های اضافی برای راه اندازی سرور مورد نیاز است

en: Additional LSP server configuration set at runtime. JSON required
fa_IR: پیکربندی سرور LSP اضافی در زمان اجرا تنظیم شده است. JSON مورد نیاز است

en: Check if the server runs on a remote location
fa_IR: بررسی اینکه که آیا سرور در یک مکان راه ریموت اجرا می شود

en: Use stdio pipes for communication
fa_IR: برای ارتباط از stdio pipes استفاده کنید

en: Check if the server communicates using stdin/out pipes
fa_IR: بررسی کنید که آیا سرور با استفاده از stdin/out pipes ارتباط برقرار می کند

en: Language
fa_IR: زبان

en: Language server
fa_IR: سرور زبان

en: Server address
fa_IR: آدرس سرور

en: Hostname must be valid
fa_IR: نام میزبان باید معتبر باشد

en: Hostname or IP address of the host on which the server is running. Must be non empty.
fa_IR: نام میزبان یا آدرس IP میزبانی که سرور روی آن اجرا می شود. باید خالی نباشد.

en: Hostname is valid
fa_IR: نام میزبان باید معتبر باشد

en: Command used to start the LSP server locally. Must be non empty
fa_IR: دستوری که برای راه‌اندازی سرور LSP به صورت محلی استفاده می شود. باید خالی نباشد

en: Program was not found on your system
fa_IR: برنامه در سیستم شما یافت نشد

en: Program was found on your system
fa_IR: برنامه در سیستم شما پیدا شد

en: Address
fa_IR: آدرس

en: Command to execute
fa_IR: دستور اجرا

en: starting
fa_IR: در حال شروع

en: ready
fa_IR: آماده

en: restarting
fa_IR: در حال راه‌اندازی مجدد

en: down
fa_IR: پایین

en: Restart {} Language Server
fa_IR: سرور زبان {} را مجددا راه اندازی کنید

en: Snippets
fa_IR: اسنیپت ها

en: the LSP grammar
fa_IR: گرامر LSP

en: Spyder allows to define custom completion snippets to use in addition to the ones offered by the Language Server Protocol (LSP). Each snippet should follow {}.<br><br> <b>Note:</b> All changes will be effective only when applying the settings
fa_IR: اسپایدر اجازه می دهد تا قطعه های تکمیلگر شخصی سازی شده را برای استفاده علاوه بر موارد ارائه شده توسط پروتکل سرور زبان (LSP) تعریف کنید. هر قطعه باید از {} ​​پیروی کند.<br><br> <b>توجه:</b> همه تغییرات فقط هنگام اعمال تنظیمات مؤثر خواهند بود

en: Available snippets
fa_IR: Snippet های موجود

en: Create a new snippet
fa_IR: ایجاد اسنیپت جدید

en: Delete currently selected snippet
fa_IR: Snippet انتخابی فعلی را حذف کنید

en: Export snippets to JSON
fa_IR: Snippet ها را به JSON صادر کنید

en: Import snippets from JSON
fa_IR: Snippet ها را به JSON وارد کنید

en: Save snippets
fa_IR: ذخیره‌سازی اسنیپت ها

en: Load snippets
fa_IR: بارگذاری اسنیپت ها

en: All snippets imported
fa_IR: همه اسنیپت ها وارد شد

en: {0} snippets were loaded successfully
fa_IR: {0} قطعه با موفقیت بارگیری شد

en: JSON malformed
fa_IR: JASON ناقص ماند

en: There was an error when trying to load the provided JSON file: <tt>{0}</tt>
fa_IR: هنگام بارگیری فایل JSON ارائه شده خطایی روی داد: <tt>{0}</tt>

en: Invalid snippet file
fa_IR: فایل اسنیپت نامعتبر است

en: The provided snippet file does not comply with the Spyder JSON snippets spec and therefore it cannot be loaded.<br><br><tt>{}</tt>
fa_IR: فایل اسنیپت ارائه شده با مشخصات اسنیپت های Spyder JSON مطابقت ندارد و بنابراین نمی‌توان آن را بارگیری کرد.<br><br><tt>{}</tt>

en: Incorrect snippet format
fa_IR: قالب اسنیپت نادرست است

en: Spyder was able to load {0}/{1} snippets correctly, please check the following snippets for any syntax errors: <br><br>{2}
fa_IR: اسپایدر توانست {0}/{1} قطعه را به درستی بارگیری کند، لطفاً قطعات زیر را برای هرگونه خطای syntax بررسی کنید: <br><br>{2}

en: Valid snippet
fa_IR: اسنیپت معتبر

en: Invalid snippet
fa_IR: اسنیپت نامعتبر

en: To add a new text snippet, you need to define the text that triggers it, a short description (two words maximum) of the snippet and if it should delete the trigger text when inserted. Finally, you need to define the snippet body to insert.
fa_IR: برای افزودن یک text snippet جدید، باید متنی که آن را راه‌اندازی می‌کند، با توضیح کوتاهی (حداکثر دو کلمه) از قطعه و اینکه آیا باید متن trigger را هنگام درج حذف کند. در نهایت، باید بدنه اسنیپت را برای درج تعریف کنید.

en: Description:
fa_IR: توضیحات:

en: Remove trigger text on insertion
fa_IR: متن trigger را هنگام درج حذف کنید

en: Check if the text that triggers this snippet should be removed when inserting it
fa_IR: بررسی کنید که آیا متنی که این قطعه را فعال می کند باید هنگام درج آن حذف شود

en: Snippet editor
fa_IR: ویرایشگر اسنیپت

en: Trigger text for the current snippet
fa_IR: متن Trigger برای اسنیپت فعلی

en: Snippet text completion to insert
fa_IR: تکمیل متن اسنیپت برای درج

en: Trigger information
fa_IR: اطلاعات Trigger

en: Double-click to view or edit
fa_IR: برای مشاهده یا ویرایش دوبار کلیک کنید

en: Description
fa_IR: توضیحات

en: Internal console
fa_IR: کنسول داخلی

en: <h3>Spyder crashed during last session</h3>
fa_IR: <h3> اسپایدر در جلسه پیشین از کار افتاد</h3>

en: Please provide any additional information you might have about the crash.
fa_IR: لطفاً هر گونه اطلاعات اضافی که در مورد خرابی دارید ارائه دهید.

en: Help...
fa_IR: راهنما...

en: Help
fa_IR: راهنما

en: Shell special commands:
fa_IR: دستورات ویژه Shell:

en: Internal editor:
fa_IR: ویرایشگر داخلی:

en: External editor:
fa_IR: ویرایشگر خارجی:

en: Run script:
fa_IR: اجرای اسکریپت:

en: Remove references:
fa_IR: حذف references:

en: System commands:
fa_IR: دستورات سیستم:

en: Python help:
fa_IR: کمک پایتون:

en: GUI-based editor:
fa_IR: ویرایشگر مبتنی بر رابط کاربری گرافیکی:

en: In order to use commands like "raw_input" or "input" run Spyder with the multithread option (--multithread) from a system terminal
fa_IR: به منظور استفاده از دستوراتی مانند "raw_input" یا "input" Spyder میتوانید گزینه multithread (--multithread) در ترمینال سیستم خود اجرا کنید

en: Spyder Internal Console
    
    This console is used to report application
    internal errors and to inspect Spyder
    internals with the following commands:
      spy.app, spy.window, dir(spy)
    
    Please do not use it to run your code
fa_IR: کنسول داخلی اسپایدر
    
    این کنسول برای گزارش برنامه استفاده می شود
    خطاهای داخلی و بازرسی اسپایدر
    داخلی با دستورها زیر:
    
      spy.app، spy.window، dir(spy)
    
    لطفا از آن برای اجرای کد خود استفاده نکنید

en: &Quit
fa_IR: &خروج

en: Quit
fa_IR: خروج

en: &Run...
fa_IR: &اجرا...

en: Run a Python file
fa_IR: یک فایل پایتون را اجرا کنید

en: Environment variables...
fa_IR: متغیرهای محیطی...

en: Show and edit environment variables (for current session)
fa_IR: نمایش و ویرایش متغیرهای محیط (برای جلسه فعلی)

en: Show sys.path contents...
fa_IR: نمایش محتویات sys.path...

en: Show (read-only) sys.path
fa_IR: نمایش محتویات sys.path (read-only)

en: Buffer...
fa_IR: بافر...

en: Set maximum line count
fa_IR: حداکثر تعداد خطوط را تنظیم کنید

en: External editor path...
fa_IR: مسیر ویرایشگر خارجی...

en: Set external editor executable path
fa_IR: مسیر اجرایی ویرایشگر خارجی را تنظیم کنید

en: Wrap lines
fa_IR: بسته بندی خطوط

en: Automatic code completion
fa_IR: تکمیل خودکار کد

en: Internal console settings
fa_IR: تنظیمات کنسول داخلی

en: Run Python file
fa_IR: یک فایل پایتون را اجرا کنید

en: Buffer
fa_IR: بافر

en: Maximum line count
fa_IR: حداکثر تعداد خطوط

en: External editor
fa_IR: ویرایشگر خارجی

en: External editor executable path:
fa_IR: مسیر اجرایی ویرایشگر خارجی:

en: Cut
fa_IR: بریدن و انتقال

en: Copy
fa_IR: کپی

en: Paste
fa_IR: جای گذاری

en: Save history log...
fa_IR: ذخیره گزارش سابقه...

en: Save current history log (i.e. all inputs and outputs) in a text file
fa_IR: گزارش تاریخ جاری (یعنی همه ورودی ها و خروجی ها) را در یک فایل متنی ذخیره کنید

en: Delete
fa_IR: حذف

en: Select All
fa_IR: انتخاب همه

en: Save history log
fa_IR: ذخیره گزارش سابقه

en: History logs
fa_IR: لاگ های تاریخچه

en: Copy without prompts
fa_IR: بدون prompts کپی کنید

en: Clear shell contents ('cls' command)
fa_IR: محتویات shell را پاک کنید (فرمان 'cls')

en: Run code while debugging
fa_IR: کد را هنگام اشکال زدایی اجرا کنید

en: Lines:
fa_IR: خطوط:

en: Prevent editor from closing files while debugging
fa_IR: از بستن فایل ها در حین اشکال زدایی توسط ویرایشگر جلوگیری کنید

en: This option prevents the user from closing a file while it is debugged.
fa_IR: این گزینه از بستن فایل در حین رفع اشکال توسط کاربر جلوگیری می کند.

en: Stop debugging on first line of files without breakpoints
fa_IR: اشکال زدایی در خط اول فایل ها را بدون نقطه شکست متوقف کنید

en: This option lets you decide if the debugger should stop on the first line while debugging if no breakpoints are present.
fa_IR: این گزینه به شما امکان می دهد در صورت عدم وجود نقطه انفصال، تصمیم بگیرید که آیا اشکال زدا در خط اول در هنگام اشکال زدایی متوقف شود یا خیر.

en: Ignore Python libraries while debugging
fa_IR: هنگام اشکال زدایی، کتابخانه های پایتون را نادیده بگیرید

en: This option lets you decide if the debugger should ignore the system libraries while debugging.
fa_IR: این گزینه به شما امکان می دهد تصمیم بگیرید که آیا دیباگر باید کتابخانه های سیستم را در حین اشکال زدایی نادیده بگیرد.

en: Process execute events while debugging
fa_IR: فرآیند اجرای رویدادها در حین اشکال زدایی

en: Use exclamation mark prefix for Pdb commands
fa_IR: از پیشوند علامت تعجب برای دستورات Pdb استفاده کنید

en: This option lets you decide if the Pdb commands should be prefixed by an exclamation mark. This helps in separating Pdb commands from Python code.
fa_IR: این گزینه به شما امکان می دهد تصمیم بگیرید که آیا دستورات Pdb باید با علامت تعجب پیشوند شوند یا خیر. این به جداسازی دستورات Pdb از کد پایتون کمک می کند.

en: Debugger
fa_IR: اشکال زدا

en: Debug file
fa_IR: فایل اشکال زدایی

en: Debug cell
fa_IR: سلول اشکال زدایی

en: Breakpoint
fa_IR: نقطه‌ی توقف

en: Condition:
fa_IR: شرط:

en: Condition
fa_IR: شرط

en: File
fa_IR: فایل

en: Line
fa_IR: خط

en: Clear breakpoints in all files
fa_IR: نقاط توقف را در همه فایل ها پاک کنید

en: Clear selected breakpoint
fa_IR: پاک کردن نقطه توقف انتخاب شده

en: Edit selected breakpoint
fa_IR: نقطه توقف انتخابی را ویرایش کنید

en: Continue execution until next breakpoint
fa_IR: اجرا را تا نقطه توقف بعدی ادامه دهید

en: Stop debugging
fa_IR: متوقف کردن دیباگ

en: Set/Clear breakpoint
fa_IR: تنظیم/پاک کردن نقطه توقف

en: Set/Edit conditional breakpoint
fa_IR: تنظیم/ویرایش نقطه توقف شرطی

en: List breakpoints
fa_IR: نقاط توقف را فهرست کنید

en: The current file cannot be closed because it is in debug mode.
fa_IR: فایل فعلی نمی تواند بسته شود زیرا در حالت اشکال زدایی است.

en: Show tab bar
fa_IR: نمایش نوار Tab

en: Show selector for classes and functions
fa_IR: نمایش selector برای کلاس ها و توابع

en: Show indent guides
fa_IR: نمایش راهنمای indent

en: Show code folding
fa_IR: نمایش code folding

en: Show line numbers
fa_IR: نمایش تعداد خطوط

en: Show blank spaces
fa_IR: نمایش جاهای خالی

en: Highlight current line
fa_IR: خط فعلی را برجسته کنید

en: Highlight current cell
fa_IR: سلول فعلی را برجسته کنید

en: Scroll past the end
fa_IR: از انتها عبور کنید

en: Highlight occurrences after
fa_IR: برجسته کردن اتفاقات بعد

en: Display
fa_IR: صفحه نمایش

en: Automatic insertion of parentheses, braces and brackets
fa_IR: درج خودکار پرانتز و براکت

en: Automatic insertion of closing quotes
fa_IR: درج خودکار نقل قول های پایانی

en: Automatic insertion of colons after 'for', 'if', 'def', etc
fa_IR: درج خودکار دو نقطه بعد از 'for'، 'if'، 'def' و غیره

en: Automatic indentation after 'else', 'elif', etc.
fa_IR: Indentation خودکار بعد از «else»، «elif» و غیره.

en: If enabled, pressing Tab will always indent,
    even when the cursor is not at the beginning
    of a line (when this option is enabled, code
    completion may be triggered using the alternate
    shortcut: Ctrl+Space)
fa_IR: اگر فعال باشد، فشار دادن Tab همیشه indent گذاری خواهد کرد،
    حتی زمانی که cursor در ابتدای یک خط نیست
    (وقتی این گزینه فعال است، 
    تکمیل کد ممکن است با استفاده از جایگزین آغاز شود
    میانبر: Ctrl+Space)

en: If enabled, modified lines of code (excluding strings)
    will have their trailing whitespace stripped when leaving them.
    If disabled, only whitespace added by Spyder will be stripped.
fa_IR: در صورت فعال بودن، خطوط کد را تغییر دهید (به استثنای رشته ها)
    هنگام خروج از آنها، فضای خالی انتهایی آنها برداشته می شود.
    اگر غیرفعال باشد، فقط فضای خالی اضافه شده توسط اسپایدر حذف می شود.

en: Intelligent backspace
fa_IR: بک اسپیس هوشمند

en: Insert a newline at the end if one does not exist when saving a file
fa_IR: در صورتی که هنگام ذخیره یک فایل، خط جدیدی وجود نداشته باشد، در انتها وارد کنید

en: Trim all newlines after the final one when saving a file
fa_IR: هنگام ذخیره یک فایل، تمام خطوط جدید را پس از آخرین خط Trim کنید

en: Indentation characters:
fa_IR: کاراکترهای Indentation:

en: 2 spaces
fa_IR: 2 اسپیس

en: 3 spaces
fa_IR: 3 اسپیس

en: 4 spaces
fa_IR: 4 اسپیس

en: 5 spaces
fa_IR: 5 اسپیس

en: 6 spaces
fa_IR: 6 اسپیس

en: 7 spaces
fa_IR: 7 اسپیس

en: 8 spaces
fa_IR: 8 اسپیس

en: Tabulations
fa_IR: جدول بندی ها

en: Tab stop width:
fa_IR: عرض توقف Tab:

en: spaces
fa_IR: اسپیس ها

en: Edit template for new files
fa_IR: ویرایش template برای فایل های جدید

en: Autosave
fa_IR: ذخیره‌سازی خودکار

en: Automatically save a copy of files with unsaved changes
fa_IR: به طور خودکار یک کپی از فایل های با تغییرات ذخیره نشده ذخیره کنید

en: Autosave interval:
fa_IR: فاصله ذخیره‌سازی خودکار:

en: seconds
fa_IR: ثانیه

en: Docstring type
fa_IR: سبک Docstring

en: Here you can select the type of docstrings ({}, {} or {}) you want the editor to automatically introduce when pressing <tt>{}</tt> after a function, method or class declaration.
fa_IR: در اینجا می‌توانید نوع رشته‌های اسنادی ({}، {} یا {}) را که می‌خواهید ویرایشگر با فشار دادن <tt>{}</tt> به‌طور خودکار پس از یک تابع، متد یا اعلام کلاس معرفی کند، انتخاب کنید.

en: Type:
fa_IR: نوع:

en: Annotations
fa_IR: حاشیه نویسی ها

en: Display a marker to the left of line numbers when the following annotations appear at the beginning of a comment: <tt>TODO, FIXME, XXX, HINT, TIP, @todo, HACK, BUG, OPTIMIZE, !!!, ???</tt>
fa_IR: هنگامی که حاشیه‌نویسی‌های زیر در ابتدای نظر ظاهر می‌شوند، نشانگر را در سمت چپ شماره‌های خط نشان دهید: <tt>TODO، FIXME، XXX، HINT، TIP، @todo، HACK، BUG، OPTIMIZE، !!!، ??? </tt>

en: Display code annotations
fa_IR: نمایش حاشیه نویسی کد

en: End-of-line characters
fa_IR: کاراکترهای انتهای خط

en: When opening a text file containing mixed end-of-line characters (this may raise syntax errors in the consoles on Windows platforms), Spyder may fix the file automatically.
fa_IR: هنگام باز کردن یک فایل متنی حاوی نویسه‌های انتهای خط مختلط (این ممکن است باعث ایجاد خطاهای نحوی در کنسول‌های پلتفرم‌های ویندوز شود)، اسپایدر ممکن است فایل را به طور خودکار اصلاح کند.

en: Fix automatically and show warning message box
fa_IR: رفع خودکار و نمایش جعبه پیام هشدار

en: Source code
fa_IR: کد منبع

en: This option is disabled since the <i>Autoformat files on save</i> option is active.
fa_IR: از آنجایی که گزینه <i>Autoformat files on save</i> فعال است، این گزینه غیرفعال است.

en: Run cell
fa_IR: سلول را اجرا کنید

en: Run cell and advance
fa_IR: سلول را اجرا کنید و پیش بروید

en: Re run last cell
fa_IR: آخرین سلول را دوباره اجرا کنید

en: Run &selection or current line
fa_IR: &انتخاب یا خط فعلی را اجرا کنید

en: Run selection or current line
fa_IR: انتخاب یا خط فعلی را اجرا کنید

en: Error while removing autosave file {}
fa_IR: خطا هنگام حذف فایل ذخیره خودکار {}

en: Error while creating autosave directory
fa_IR: خطا هنگام ایجاد فهرست ذخیره خودکار

en: Error while autosaving {} to {}
fa_IR: خطا هنگام ذخیره خودکار {} در {}

en: Go to Line
fa_IR: برو به خط

en: Go to Symbol in File
fa_IR: به Symbol در فایل بروید

en: Select line
fa_IR: خط را انتخاب کنید

en: lines
fa_IR: خطوط

en: Go to line
fa_IR: برو به خط

en: Select symbol
fa_IR: انتخاب symbol

en: Autosave error
fa_IR: خطای ذخیره خودکار

en: Error message:
fa_IR: پیام خطا:

en: Hide all future autosave-related errors during this session
fa_IR: تمام خطاهای مربوط به ذخیره خودکار آینده را در این جلسه پنهان کن

en: click to open file
fa_IR: کلیک کنید تا فایل باز شود

en: click to send email
fa_IR: برای ارسال ایمیل کلیک کنید

en: click to open url
fa_IR: برای باز کردن url کلیک کنید

en: click to open
fa_IR: کلیک کنید تا باز شود

en: Code analysis
fa_IR: تجزیه و تحلیل کد

en: To do
fa_IR: کارهای برای انجام

en: Removal error
fa_IR: خطای حذف

en: It was not possible to remove outputs from this notebook. The error is:
fa_IR: امکان حذف خروجی ها از این نوت بوک وجود نداشت. خطا این است:

en: Conversion error
fa_IR: خطای تبدیل

en: It was not possible to convert this notebook. The error is:
fa_IR: امکان تبدیل این نوت بوک وجود نداشت. خطا این است:

en: Undo
fa_IR: بازگرد

en: Redo
fa_IR: انجام دوباره

en: Clear all ouput
fa_IR: تمام خروجی ها را پاک کنید

en: Convert to Python file
fa_IR: تبدیل به فایل پایتون

en: Go to definition
fa_IR: برو به تعریف

en: Inspect current object
fa_IR: شی فعلی را بررسی کنید

en: Zoom in
fa_IR: بزرگ نمایی

en: Zoom out
fa_IR: کوچک نمایی

en: Zoom reset
fa_IR: بازنشانی بزرگنمایی

en: Generate docstring
fa_IR: ایجاد docstring

en: Format file or selection with {0}
fa_IR: فرمت فایل یا انتخاب با {0}

en: Information
fa_IR: اطلاعات

en: This file is not part of a local repository or upstream/origin remotes are not defined!
fa_IR: این فایل بخشی از یک مخزن محلی نیست یا ریموت های upstream/origin تعریف نشده اند!

en: Close all to the right
fa_IR: همه را به سمت راست ببند

en: Close all but this
fa_IR: همه را ببند به جز این

en: Sort tabs alphabetically
fa_IR: برگه ها را بر اساس حروف الفبا مرتب کن

en: Show in Finder
fa_IR: نمایش در یابنده

en: Show in external file explorer
fa_IR: نمایش در اکسپلورر فایل خارجی

en: New window
fa_IR: پنجره جدید

en: Create a new editor window
fa_IR: یک پنجره ی ویرایشگر جدید ایجاد کن

en: Spyder can't show this file in the external file explorer because the <tt>xdg-utils</tt> package is not available on your system.
fa_IR: اسپایدر نمی تواند این فایل را در کاوشگر فایل خارجی نشان دهد زیرا بسته <tt>xdg-utils</tt> در سیستم شما موجود نیست.

en: Temporary file
fa_IR: فایل‌های موقت

en: Split vertically
fa_IR: تجزیه به صورت عمودی

en: Split vertically this editor window
fa_IR: این پنجره ویرایشگر را به صورت عمودی تقسیم کنید

en: Split horizontally
fa_IR: تجزیه به صورت افقی

en: Split horizontally this editor window
fa_IR: این پنجره ویرایشگر را به صورت افقی تقسیم کنید

en: Close this panel
fa_IR: این پنل را ببند

en: Close window
fa_IR: بستن پنجره

en: Discard
fa_IR: صرف‌نظر کردن

en: Save Error
fa_IR: خطا در ذخیره‌سازی

en: <b>Unable to save file '%s'</b><br><br>Error message:<br>%s
fa_IR: <b>فایل "%s" ذخیره نمی شود</b><br><br>پیام خطا:<br>%s

en: Save file
fa_IR: ذخیره فایل

en: The file <b>%s</b> is unavailable.<br><br>It may have been removed, moved or renamed outside Spyder.<br><br>Do you want to close it?
fa_IR: فایل <b>%s</b> در دسترس نیست.<br><br>ممکن است حذف شده باشد، منتقل شده باشد یا به خارج از اسپایدر تغییر نام شده باشد.<br><br>آیا می خواهید آن را ببندید?

en: The file <b>{}</b> has been modified outside Spyder.<br><br>Do you want to reload it and lose all your changes?
fa_IR: فایل <b>{}</b> خارج از اسپایدر اصلاح شده است.<br><br>آیا می‌خواهید آن را دوباره بارگیری کنید و همه تغییرات خود را از دست بدهید?

en: The file <b>{}</b> has been modified outside Spyder but it was not possible to reload it.<br><br>Therefore, it will be closed.
fa_IR: فایل <b>{}</b> در خارج از اسپایدر اصلاح شده است، اما امکان بارگیری مجدد آن وجود نداشت.<br><br>بنابراین، بسته خواهد شد.

en: All changes to file <b>%s</b> will be lost.<br>Do you want to revert it from disk?
fa_IR: همه تغییرات در فایل <b>%s</b> از بین می‌رود.<br>آیا می‌خواهید آن را از دیسک برگردانید?

en: File <b>%s</b> is not saved on disk, so it can't be reverted.
fa_IR: فایل <b>%s</b> روی دیسک ذخیره نشده است، بنابراین نمی توان آن را برگرداند.

en: Loading %s...
fa_IR: در حال بارگیری %s...

en: <b>%s</b> contains mixed end-of-line characters.<br>Spyder will fix this automatically.
fa_IR: <b>%s</b> حاوی نویسه‌های انتهای خط مختلط است.<br>Spyder این مشکل را به‌طور خودکار برطرف می‌کند.

en: Go to line:
fa_IR: برو به خط:

en: Current line:
fa_IR: خط فعلی:

en: Line count:
fa_IR: تعداد خطوط:

en: &New file...
fa_IR: &فایل جدید...

en: New file
fa_IR: فایل جدید

en: O&pen last closed
fa_IR: O&pen آخرین بسته شد

en: Open last closed
fa_IR: آخرین برگه بسته شده باز شود

en: &Open...
fa_IR: &باز کردن...

en: Open file
fa_IR: باز کردن فایل

en: &Revert
fa_IR: بازگرداندن

en: Revert file from disk
fa_IR: بازگرداندن فایل از دیسک

en: &Save
fa_IR: ذخیره

en: Sav&e all
fa_IR: همه را ذخیره کن

en: Save all files
fa_IR: تمام فایل ها را ذخیره کن

en: Save &as...
fa_IR: ذخیره به عنوان...

en: Save current file as...
fa_IR: ذخیره فایل فعلی به عنوان...

en: Save copy as...
fa_IR: ذخیره کپی به عنوان...

en: Save copy of current file as...
fa_IR: ذخیره کپی فایل فعلی به عنوان...

en: Print preview...
fa_IR: چاپ پیش نمایش...

en: &Print...
fa_IR: &چاپ...

en: Print current file...
fa_IR: چاپ فایل فعلی...

en: &Close
fa_IR: &بستن

en: Close current file
fa_IR: بستن فایل فعلی

en: C&lose all
fa_IR: همه را ببند

en: Close all opened files
fa_IR: تمام فایل های باز شده را ببندید

en: Open &recent
fa_IR: باز کردن &اخیر

en: Maximum number of recent files...
fa_IR: حداکثر تعداد فایل های اخیر...

en: Clear recent files list
fa_IR: لیست فایل های اخیر را پاک کن

en: Clear this list
fa_IR: پاک کردن این لیست

en: Set console working directory
fa_IR: دایرکتوری در حال کار کنسول را تنظیم کنید

en: Set current console (and file explorer) working directory to current script directory
fa_IR: دایرکتوری در حال کار کنسول فعلی (و کاوشگر فایل) را روی فهرست اسکریپت فعلی تنظیم کنید

en: Go to next file
fa_IR: برو به فایل بعدی

en: Go to previous file
fa_IR: برو به فایل قبلی

en: &Find text
fa_IR: &پیدا کردن متن

en: Find text
fa_IR: پیدا کردن متن

en: Find &next
fa_IR: یافتن بعدی

en: Find &previous
fa_IR: یافتن قبلی

en: &Replace text
fa_IR: جایگزینی متن

en: Replace text
fa_IR: جایگزینی متن

en: Go to line...
fa_IR: برو به خط...

en: Show code style warnings
fa_IR: نمایش هشدارهای استایل کد

en: Show docstring style warnings
fa_IR: نمایش هشدارهای سبک docstring

en: Show todo list
fa_IR: نمایش لیست کارها

en: Show comments list (TODO/FIXME/XXX/HINT/TIP/@todo/HACK/BUG/OPTIMIZE/!!!/???)
fa_IR: نمایش لیست نظرات (TODO/FIXME/XXX/HINT/TIP/@todo/HACK/BUG/OPTIMIZE/!!!/???)

en: Show warning/error list
fa_IR: نمایش لیست هشدار/خطا

en: Show code analysis warnings/errors
fa_IR: نمایش هشدارها/خطاهای تجزیه و تحلیل کد

en: Go to previous code analysis warning/error
fa_IR: نمایش هشدارها/خطاهای تجزیه و تحلیل کد

en: Next warning/error
fa_IR: هشدار/خطای بعدی

en: Go to next code analysis warning/error
fa_IR: به هشدار/خطای تحلیل کد بعدی برو

en: Last edit location
fa_IR: آخرین مکان ویرایش

en: Go to last edit location
fa_IR: به آخرین مکان ویرایش برو

en: Previous cursor position
fa_IR: موقعیت مکان نمای قبلی

en: Go to previous cursor position
fa_IR: به موقعیت مکان نمای قبلی برو

en: Next cursor position
fa_IR: موقعیت مکان نمای بعدی

en: Go to next cursor position
fa_IR: به موقعیت مکان نمای بعدی بروید

en: Convert end-of-line characters
fa_IR: تبدیل کاراکترهای انتهای خط

en: Remove trailing spaces
fa_IR: فضاهای عقب را حذف کنید

en: Fix indentation
fa_IR: تعمیر indentation

en: Replace tab characters by space characters
fa_IR: کاراکترهای tab را با کاراکترهای space جایگزین کنید

en: Add &block comment
fa_IR: افزودن &مسدود کردن comment

en: Add block comment around current line or selection
fa_IR: Comment بلوک را در اطراف خط یا انتخاب فعلی اضافه کنید

en: R&emove block comment
fa_IR: Comment بلوک را&حذف کنید

en: Remove comment block around current line or selection
fa_IR: بلوک comment را در اطراف خط یا انتخاب فعلی حذف کنید

en: Indent
fa_IR: فاصله ی سر سطر Indent

en: Indent current line or selection
fa_IR: Indent خط یا انتخاب فعلی

en: Unindent current line or selection
fa_IR: حذف Indent خط یا انتخاب فعلی

en: Toggle Uppercase
fa_IR: فعال سازی حروف بزرگ

en: Change to uppercase current line or selection
fa_IR: تغییر دهی خط فعلی یا محیط منتخب به حروف بزرگ

en: Toggle Lowercase
fa_IR: فعال سازی حروف کوچک

en: Change to lowercase current line or selection
fa_IR: تغییر دهی خط فعلی یا محیط منتخب به حروف کوچک

en: Spyder Editor
fa_IR: ویرایشگر اسپایدر

en: This is a temporary script file.
fa_IR: این یک فایل اسکریپت موقت است.

en: untitled
fa_IR: بدون عنوان

en: Maximum number of recent files
fa_IR: حداکثر تعداد فایل های اخیر

en: Printing...
fa_IR: در حال چاپ...

en: Recover from autosave
fa_IR: بازیابی از ذخیره خودکار

en: Autosave files found. What would you like to do?
    
    This dialog will be shown again on next startup if any autosave files are not restored, moved or deleted.
fa_IR: فایل‌های ذخیره خودکار پیدا شد. دوست دارید چه کار کنید؟
    
    اگر فایل‌های ذخیره خودکار بازیابی، انتقال یا حذف نشدند، در راه‌اندازی بعدی دوباره نشان داده می‌شود.

en: Actions
fa_IR: اقدامات

en: Autosave file
fa_IR: ذخیره خودکار فایل

en: Original file
fa_IR: فایل اصلی

en: Recover the autosave file to its original location, replacing the original if it exists.
fa_IR: فایل ذخیره خودکار را در محل اصلی خود بازیابی کنید و در صورت وجود آن را جایگزین کنید.

en: Restore
fa_IR: بازیابی

en: Delete the autosave file.
fa_IR: فایل ذخیره خودکار را حذف کنید.

en: Display the autosave file (and the original, if it exists) in Spyder's Editor. You will have to move or delete it manually.
fa_IR: فایل ذخیره خودکار (و نسخه اصلی، در صورت وجود) را در ویرایشگر اسپایدر نمایش دهید. شما باید آن را به صورت دستی جابجا یا حذف کنید.

en: Open
fa_IR: باز کردن

en: <i>File name not recorded</i>
fa_IR: <i>نام فایل ثبت نشده است</i>

en: Last modified
fa_IR: آخرین ویرایش

en: Size
fa_IR: اندازه

en: <i>File no longer exists</i>
fa_IR: <i>فایل دیگر وجود ندارد</i>

en: Restore autosave file to ...
fa_IR: بازیابی فایل ذخیره خودکار در ...

en: Unable to restore {} using {}
fa_IR: بازیابی {} با استفاده از {} ​​امکان پذیر نیست

en: Unable to discard {}
fa_IR: نمی توان از {} ​​صرف نظر کرد

en: File permissions
fa_IR: دسترسی فایل ها

en: File EOL Status
fa_IR: وضعیت فایل EOL

en: Encoding
fa_IR: در حال رمزگذاری

en: Cursor position
fa_IR: موقعیت مکان نما

en: Git branch
fa_IR: شاخه Git

en: &View
fa_IR: &نما

en: Outline
fa_IR: طرح کلی

en: General options
fa_IR: گزینه های عمومی

en: Show hidden files
fa_IR: نمایش فایل‌های پنهان

en: Single click to open files
fa_IR: برای باز کردن فایل ها کلیک کنید

en: Filter settings
fa_IR: تنظیمات فیلتر

en: Filter files by name, extension, or more using <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Glob_(programming)">glob patterns.</a> Please enter the glob patterns of the files you want to show, separated by commas.
fa_IR: با استفاده از <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Glob_(programming)">الگوهای گلوب، فایل‌ها را بر اساس نام، پسوند یا موارد دیگر فیلتر کنید.</a> لطفاً الگوهای گلوب فایل‌های مورد نظر خود را وارد کنید. برای نشان دادن، با کاما از هم جدا شده است.

en: General
fa_IR: عمومی

en: File associations
fa_IR: وابستگی‌ها

en: Files
fa_IR: فایل ها

en: File...
fa_IR: فایل...

en: Python file...
fa_IR: فایل های Python...

en: Folder...
fa_IR: پوشه...

en: Open in Spyder
fa_IR: در اسپایدر باز کنید

en: Open externally
fa_IR: به صورت خارجی باز کن

en: Default external application
fa_IR: برنامه خارجی پیش فرض

en: Delete...
fa_IR: حذف...

en: Rename...
fa_IR: تغییر نام...

en: Move...
fa_IR: حرکت...

en: Edit filter settings...
fa_IR: ویرایش تنظیمات فیلتر...

en: Single click to open
fa_IR: برای باز کردن کلیک کنید

en: Open IPython console here
fa_IR: کنسول IPython را در اینجا باز کنید

en: Run
fa_IR: اجرا

en: Type
fa_IR: نوع

en: Date modified
fa_IR: تاریخ ویرایش شده

en: New
fa_IR: جدید

en: Open with
fa_IR: باز کردن با

en:  (Application not found!)
fa_IR:  (برنامه یافت نشد!)

en: Edit filter settings
fa_IR: ویرایش تنظیمات فیلتر

en: Do you really want to delete <b>%s</b>?
fa_IR: یا واقعاً می خواهید <b>%s</b> را حذف کنید?

en: delete
fa_IR: حذف

en: Project Explorer
fa_IR: پروژه اکسپلورر

en: <b>Unable to %s <i>%s</i></b><br><br>Error message:<br>%s
fa_IR: <b>%s امکان پذیر نیست <i>%s</i></b><br><br>پیام خطا:<br>%s

en: File Explorer
fa_IR: مرورگر فایل

en: The current directory contains a project.<br><br>If you want to delete the project, please go to <b>Projects</b> &raquo; <b>Delete Project</b>
fa_IR: دایرکتوری فعلی حاوی یک پروژه است.<br><br>اگر می‌خواهید پروژه را حذف کنید، لطفاً به <b>پروژه‌ها</b> بروید &raquo; <b>حذف پروژه</b>

en: New name:
fa_IR: نام جدید:

en: Rename
fa_IR: تغییر نام

en: Do you really want to rename <b>%s</b> and overwrite the existing file <b>%s</b>?
fa_IR: آیا واقعاً می‌خواهید نام <b>%s</b> را تغییر دهید و فایل موجود <b>%s</b> را بازنویسی کنید?

en: <b>Unable to rename file <i>%s</i></b><br><br>Error message:<br>%s
fa_IR: <b>تغییر نام فایل <i>%s</i></b><br><br>پیام خطا:<br>%s ممکن نیست

en: Select directory
fa_IR: دایرکتوری را انتخاب کنید

en: <b>Unable to move <i>%s</i></b><br><br>Error message:<br>%s
fa_IR: <b>انتقال <i>%s</i></b><br><br>پیام خطا امکان پذیر نیست:<br>%s

en: <b>Unable to create folder <i>%s</i></b><br><br>Error message:<br>%s
fa_IR: <b>نمی توان پوشه را ایجاد کرد <i>%s</i></b><br><br>پیام خطا:<br>%s

en: <b>Unable to create file <i>%s</i></b><br><br>Error message:<br>%s
fa_IR: <b>نمی توان فایل را ایجاد کرد <i>%s</i></b><br><br>پیام خطا:<br>%s

en: New folder
fa_IR: پوشه جدید

en: Folder name:
fa_IR: نام پوشه:

en: File/Folder copy error
fa_IR: خطای کپی فایل/پوشه

en: Cannot copy this type of file(s) or folder(s). The error was:
fa_IR: نمی توان این نوع فایل(ها) یا پوشه(ها) را کپی کرد. خطا این بود:

en: Error pasting file
fa_IR: خطا در چسباندن فایل

en: Unsupported copy operation. The error was:
fa_IR: عملیات کپی پشتیبانی نشده خطا این بود:

en: Recursive copy
fa_IR: کپی بازگشتی

en: Source is an ancestor of destination folder.
fa_IR: منبع یک اجداد پوشه مقصد است.

en: Error pasting folder
fa_IR: خطا در چسباندن پوشه

en: No file in clipboard
fa_IR: فایلی در کلیپ بورد وجود ندارد

en: No file in the clipboard. Please copy a file to the clipboard first.
fa_IR: یلی در کلیپ بورد وجود ندارد. لطفا ابتدا یک فایل را در کلیپ بورد کپی کنید.

en: Blank area
fa_IR: منطقه خالی

en: Cannot paste in the blank area.
fa_IR: در قسمت خالی نمی توان چسباند.

en: The following command did not launch successfully:
fa_IR: دستور زیر با موفقیت اجرا نشد:

en: The following commands did not launch successfully:
fa_IR: دستورات زیر با موفقیت اجرا نشد:

en: For %s support, please install one of the<br/> following tools:<br/><br/>  %s
fa_IR: برای پشتیبانی %s، لطفاً یکی از<br/> ابزارهای زیر را نصب کنید:<br/><br/> %s

en: <b>Unable to find external program.</b><br><br>%s
fa_IR: <b>برنامه خارجی پیدا نشد.</b><br><br>%s

en: New package
fa_IR: بسته جديد

en: Package name:
fa_IR: نام بسته:

en: New module
fa_IR: ماژول جدید

en: Previous
fa_IR: پیشین

en: Next
fa_IR: بعدی

en: Parent
fa_IR: والد

en: Filter filenames
fa_IR: نام فایل ها را فیلتر کن

en: You don't have the right permissions to open this directory
fa_IR: شما مجوزهای مناسبی برای باز کردن این فهرست ندارید

en: Browse...
fa_IR: جستجو...

en: Applications
fa_IR: برنامه‌ها

en: Type to filter by name
fa_IR: تایپ کنید تا بر اساس نام فیلتر شود

en: Applications (*.app)
fa_IR: برنامه های کاربردی (*.app)

en: Select application
fa_IR: برنامه را انتخاب کنید

en: Applications (*.exe *.bat *.com)
fa_IR: برنامه های کاربردی (*.exe *.bat *.com)

en: Applications (*.desktop)
fa_IR: برنامه های کاربردی (*.desktop)

en: Choose the application for files of type
fa_IR: برنامه را برای نوع فایل ها انتخاب کنید

en: Here you can associate different external applications to open specific file extensions (e.g. .txt files with Notepad++ or .csv files with Excel).
fa_IR: در اینجا می‌توانید برنامه‌های خارجی مختلف را برای باز کردن پسوندهای فایل خاص (مانند فایل‌های txt. با Notepad++ یا فایل‌های csv. با اکسل) مرتبط کنید.

en: File types:
fa_IR: انواع فایل:

en: Add
fa_IR: افزودن

en: Remove
fa_IR: حذف

en: Edit
fa_IR: ویرایش

en: Associated applications:
fa_IR: برنامه های کاربردی مرتبط:

en: Set default
fa_IR: تنظیم به‌عنوان پیش‌فرض

en: Application not found!
fa_IR: برنامه یافت نشد!

en: File association
fa_IR: ارتباط فایل

en: Enter new file extension. You can add several values separated by commas.<br>Examples include:
fa_IR: پسوند فایل جدید را وارد کنید. می توانید چندین مقدار را اضافه کنید که با کاما از هم جدا شده اند.<br>مثال ها عبارتند از:

en: Running an external system terminal is not supported on platform %s.
fa_IR: اجرا کردن ترمینال خارجی در این جایگاه پشتیبانی نمیشود %s.

en: Python interpreter
fa_IR: مفسر پایتون

en: <b>-u</b> is added to the other options you set here
fa_IR: <b>-u</b> به گزینه های دیگری که در اینجا تنظیم کرده اید اضافه می شود

en: Command line options:
fa_IR: گزینه های خط فرمان:

en: Find
fa_IR: پیدا کردن

en: Search text in multiple files
fa_IR: جستجوی متن در چندین فایل

en: Current working directory
fa_IR: دایرکتوری در حال کار فعلی

en: Project
fa_IR: پروژه

en: Clear the list of other directories
fa_IR: لیست دایرکتوری های دیگر را پاک کنید

en: Clear other directories
fa_IR: دایرکتوری های دیگر را پاک کنید

en: Do you want to clear the list of other directories?
fa_IR: آیا می خواهید لیست دایرکتوری های دیگر را پاک کنید?

en: Regular expression error
fa_IR: خطای expression error

en: Write text to search
fa_IR: برای جستجو، متن بنویسید

en: Search in:
fa_IR: جستجو در:

en: Exclude:
fa_IR: استثناها:

en: Exclude pattern
fa_IR: الگوی مسنثناها

en: Regular expression
fa_IR: عبارت منظم

en: Use regular expressions
fa_IR: استفاده از عبارت منظم

en: Case sensitive
fa_IR: حساس به کوچکی و بزرگی حروف

en: Case sensitive search
fa_IR: جستجوی حساس به حروف کوچک و بزرگ

en: &Find in files
fa_IR: &در فایل ها پیدا کنید

en: Search text
fa_IR: جستجوی متن

en: Exclude case sensitive
fa_IR: حساس به حروف کوچک و بزرگ را حذف کنید

en: Show advanced options
fa_IR: نمایش گزینه های پیشرفته

en: Set maximum number of results
fa_IR: حداکثر تعداد نتایج را تنظیم کنید

en: Hide advanced options
fa_IR: گزینه های پیشرفته را مخفی کنید

en: Max results
fa_IR: حداکثر نتایج

en: Set maximum number of results:
fa_IR: حداکثر تعداد نتایج را تنظیم کنید:

en: String not found
fa_IR: رشته پیدا نشد

en: Maximum number of results reached! Try narrowing the search.
fa_IR: به حداکثر تعداد نتایج رسیده است! جستجو را محدود کنید.

en: Unexpected error: see internal console
fa_IR: خطای غیرمنتظره: کنسول داخلی را ببینید

en: invalid regular expression
fa_IR: عبارت منظم نامعتبر

en: permission denied errors were encountered
fa_IR: با خطاهای رد شده مجوز مواجه شد

en: file
fa_IR: فایل

en: Automatic connections
fa_IR: اتصالات اتوماتیک

en: This pane can automatically show an object's help information after a left parenthesis is written next to it. Below you can decide to which plugin you want to connect it to turn on this feature.
fa_IR: این قطعه می تواند به طور خودکار اطلاعات کمکی یک شی را پس از نوشتن پرانتز سمت چپ در کنار آن نشان دهد. در زیر می توانید تصمیم بگیرید که می خواهید آن را به کدام افزونه متصل کنید تا این ویژگی روشن شود.

en: IPython Console
fa_IR: کنسول IPython

en: Additional features
fa_IR: ویژگی های اضافی

en: Render mathematical equations
fa_IR: معادلات ریاضی را ارائه دهید

en: This feature requires Sphinx 1.1 or superior.
fa_IR: این ویژگی به Sphinx 1.1 یا بالاتر نیاز دارد.

en: Sphinx %s is currently installed.
fa_IR: Sphinx %s در حال حاضر نصب شده است.

en: Spyder tutorial
fa_IR: آموزش اسپایدر

en: It was not possible to generate rich text help for this object.</br>Please see it in plain text.
fa_IR: امکان ایجاد کمک نوشتاری غنی برای این شی وجود نداشت.</br>لطفاً آن را به صورت نوشتاری ساده ببینید.

en: No further documentation available
fa_IR: مستندات بیشتری در دسترس نیست

en: No documentation available
fa_IR: هیچ سندی در دسترس نیست

en: Source
fa_IR: منبع

en: Object
fa_IR: شئ

en: Console
fa_IR: کنسول

en: Automatic import
fa_IR: واردات خودکار

en: Show Source
fa_IR: نمایش مبدا

en: Rich Text
fa_IR: متن غنی

en: Plain Text
fa_IR: متن ساده

en: Lock/Unlock
fa_IR: قفل / باز کردن

en: Home
fa_IR: خانه

en: Unlock
fa_IR: باز کردن

en: The following error occurred when calling <b>Sphinx %s</b>. <br>Incompatible Sphinx version or doc string decoding failed.<br><br>Error message:<br>%s
fa_IR: هنگام فراخوانی <b>Sphinx %s</b> خطای زیر رخ داد. <br>نسخه Sphinx ناسازگار یا رمزگشایی رشته سند ناموفق بود.<br><br>پیام خطا:<br>%s

en: Retrieving documentation
fa_IR: بازیابی اسناد

en: Here you can get help of any object by pressing %s in front of it, either on the Editor or the Console.%s
fa_IR: در اینجا می توانید با فشار دادن %s در جلوی آن، چه در ویرایشگر یا کنسول، از هر شیئی کمک بگیرید. %s

en: Here you can get help of any object by pressing %s in front of it on the Editor, or %s in front of it on the Console.%s
fa_IR: در اینجا می‌توانید با فشار دادن %s در جلوی آن در ویرایشگر یا %s در جلوی آن در کنسول، از هر شیئی کمک بگیرید. %s

en: Help can also be shown automatically after writing a left parenthesis next to an object. You can activate this behavior in %s.
fa_IR: پس از نوشتن پرانتز سمت چپ در کنار یک شی، راهنما نیز می تواند به طور خودکار نشان داده شود. می توانید این رفتار را در %s فعال کنید.

en: Preferences > Help
fa_IR: تنظیمات > راهنما

en: Usage
fa_IR: استفاده

en: New to Spyder? Read our
fa_IR: تازه به اسپایدر هستید، مقاله آموزشی ما را بخوانید

en: tutorial
fa_IR: آموزش

en: Please consider installing Sphinx to get documentation rendered in rich text.
fa_IR: لطفاً نصب Sphinx را در نظر بگیرید تا اسناد را با متن غنی ارائه کنید.

en: No source code available.
fa_IR: کد منبع موجود نیست.

en: Scroll automatically to last entry
fa_IR: به طور خودکار به آخرین ورودی بروید

en: History
fa_IR: تاریخچه

en: Display initial banner
fa_IR: نمایش بنر اولیه

en: This option lets you hide the message shown at
    the top of the console when it's opened.
fa_IR: این گزینه به شما امکان می دهد پیام نشان داده شده در را پنهان کنید
    بالای کنسول وقتی باز می شود.

en: Show elapsed time
fa_IR: نمایش زمان سپری شده

en: Ask for confirmation before closing
fa_IR: قبل از بستن درخواست تایید کنید

en: Ask for confirmation before removing all user-defined variables
fa_IR: قبل از حذف همه متغیرهای تعریف شده توسط کاربر، درخواست تأیید کنید

en: This option lets you hide the warning message shown
    when resetting the namespace from Spyder.
fa_IR: این گزینه به شما امکان می دهد پیام هشدار نمایش داده شده را مخفی کنید
    هنگام تنظیم مجدد فضای نام از اسپایدر.

en: Ask for confirmation before restarting
fa_IR: قبل از راه اندازی مجدد درخواست تأیید کنید

en: This option lets you hide the warning message shown
    when restarting the kernel.
fa_IR: این گزینه به شما امکان می دهد پیام هشدار نمایش داده شده را مخفی کنید
    هنگام راه‌اندازی مجدد هسته.

en: Completion type
fa_IR: نوع تکمیلگر

en: Decide what type of completion to use
fa_IR: تصمیم بگیرید که از چه نوع تکمیلگری استفاده کنید

en: Graphical
fa_IR: گرافیکی

en: Plain
fa_IR: ساده

en: Terminal
fa_IR: ترمینال

en: Completion:
fa_IR: تکمیلگرها:

en:  lines
fa_IR:  خطوط

en: Buffer:
fa_IR: بافر:

en: Set the maximum number of lines of text shown in the
    console before truncation. Specifying -1 disables it
    (not recommended!)
fa_IR: حداکثر تعداد خطوط متن نشان داده شده در را تنظیم کنید
    کنسول قبل از بریدن مشخص کردن -1 آن را غیرفعال می کند
    (توصیه نمیشود!)

en: Support for graphics (Matplotlib)
fa_IR: پشتیبانی از گرافیک (Matplotlib)

en: Activate support
fa_IR: پشتیبانی را فعال کنید

en: Inline
fa_IR: درون خطی

en: Graphics backend
fa_IR: گرافیک backend

en: Decide how to render the figures created by this backend
fa_IR: تصمیم بگیرید که چگونه فیگورهای ایجاد شده توسط این backend را رندر کنید

en: Format:
fa_IR: قالب‌بندی:

en: Resolution:
fa_IR: وضوح:

en: Only used when the format is PNG. Default is 72
fa_IR: فقط زمانی استفاده می شود که فرمت PNG باشد. پیش فرض 72 است

en: Width:
fa_IR: عرض:

en: inches
fa_IR: اینچ

en: Default is 6
fa_IR: پیش فرض 6 است

en: Height:
fa_IR: ارتفاع:

en: Default is 4
fa_IR: پیش فرض 4 است

en: Use a tight layout for inline plots
fa_IR: از یک طرح بندی محکم برای طرح های درون خطی استفاده کنید

en: Sets bbox_inches to "tight" when
    plotting inline with matplotlib.
    When enabled, can cause discrepancies
    between the image displayed inline and
    that created using savefig.
fa_IR: Bbox_inches را روی "tight" تنظیم می کند وقتی
    رسم درون خطی با matplotlib است.
    وقتی فعال باشد، می تواند باعث ایجاد اختلاف شود
    بین تصویر نمایش داده شده درون خطی و
    که با استفاده از savefig ایجاد شده است.

en: Run code
fa_IR: کد را اجرا کنید

en: You can run several lines of code when a console is started. Please introduce each one separated by semicolons and a space, for example:<br><i>import os; import sys</i>
fa_IR: هنگام راه‌اندازی یک کنسول می توانید چندین خط کد را اجرا کنید. لطفاً هر کدام را که با نقطه ویرگول و فاصله از هم جدا شده اند، معرفی کنید، به عنوان مثال:<br><i>import os; import sys</i>

en: Run a file
fa_IR: اجرای فایل

en: You can also run a whole file at startup instead of just some lines (This is similar to have a PYTHONSTARTUP file).
fa_IR: همچنین می‌توانید به‌جای چند خط، یک فایل کامل را هنگام راه‌اندازی اجرا کنید (این شبیه به داشتن یک فایل PYTHONSTARTUP است).

en: Use the following file:
fa_IR: از فایل زیر استفاده کنید:

en: Jedi completion
fa_IR: تکمیلگر Jedi

en: Enable Jedi-based <tt>Tab</tt> completion in the IPython console; similar to the greedy completer, but without evaluating the code.<br><b>Warning:</b> Slows down your console when working with large dataframes!
fa_IR: تکمیل <tt>Tab</tt> مبتنی بر Jedi را در کنسول IPython فعال کنید. شبیه به تکمیل کننده حریص، اما بدون ارزیابی کد.<br><b>هشدار:</b> هنگام کار با دیتافریم های بزرگ، کنسول شما را کند می کند!

en: Use Jedi completion in the IPython console
fa_IR: از تکمیل Jedi در کنسول IPython استفاده کنید

en: <b>Warning</b>: Slows down your console when working with large dataframes!<br>Allows completion of nested lists etc.
fa_IR: <b>هشدار</b>: هنگام کار با دیتافریم های بزرگ، کنسول شما را کند می کند!<br>به تکمیل لیست های تو در تو و غیره اجازه می دهد.

en: Greedy completion
fa_IR: تکمیلگر Greedy

en: Use greedy completion in the IPython console
fa_IR: از تکمیل greedy در کنسول IPython استفاده کنید

en: Autocall
fa_IR: تماس خودکار

en: Autocall makes IPython automatically call any callable object even if you didn't type explicit parentheses.<br>For example, if you type <i>str 43</i> it becomes <i>str(43)</i> automatically.
fa_IR: Autocall باعث می‌شود IPython به‌طور خودکار هر شیء قابل فراخوانی را فراخوانی کند، حتی اگر پرانتز صریح را تایپ نکرده باشید.<br>به عنوان مثال، اگر <i>str 43</i> را تایپ کنید، به صورت خودکار <i>str(43)</i> می‌شود.

en: Smart
fa_IR: هوشمند

en: Full
fa_IR: پر

en: Off
fa_IR: خاموش

en: Autocall:
fa_IR: تماس خودکار:

en: On <b>%s</b> mode, Autocall is not applied if there are no arguments after the callable. On <b>%s</b> mode, all callable objects are automatically called (even if no arguments are present).
fa_IR: در حالت <b>%s</b>، اگر هیچ آرگومان بعد از قابل فراخوانی وجود نداشته باشد، Autocall اعمال نمی شود. در حالت <b>%s</b>، تمام اشیاء قابل فراخوانی به طور خودکار فراخوانی می شوند (حتی اگر هیچ آرگومان موجود نباشد).

en: Symbolic mathematics
fa_IR: ریاضیات نمادین

en: Perfom symbolic operations in the console (e.g. integrals, derivatives, vector calculus, etc) and get the outputs in a beautifully printed style (it requires the Sympy module).
fa_IR: عملیات نمادین را در کنسول انجام دهید (مثلاً انتگرال ها، مشتقات، محاسبات برداری، و غیره) و خروجی ها را به سبک چاپ شده ای زیبا دریافت کنید (به ماژول Sympy نیاز دارد).

en: Use symbolic math
fa_IR: از ریاضیات نمادین استفاده کنید

en: This option loads the Sympy library to work with.<br>Please refer to its documentation to learn how to use it.
fa_IR: این گزینه کتابخانه Sympy را برای کار با آن بارگیری می کند.<br>لطفاً برای یادگیری نحوه استفاده از آن به مستندات آن مراجعه کنید.

en: Prompts
fa_IR: اعلان ها

en: Modify how Input and Output prompts are shown in the console.
fa_IR: نحوه نمایش اعلان‌های ورودی و خروجی در کنسول را تغییر دهید.

en: Input prompt:
fa_IR: اعلان ورودی:

en: Default is<br>In [&lt;span class="in-prompt-number"&gt;%i&lt;/span&gt;]:
fa_IR: پیش فرض<br>در [&lt;span class="in-prompt-number"&gt;%i&lt;/span&gt;] است:

en: Output prompt:
fa_IR: اعلان خروجی:

en: Default is<br>Out[&lt;span class="out-prompt-number"&gt;%i&lt;/span&gt;]:
fa_IR: پیش فرض<br>خارج است[&lt;span class="out-prompt-number"&gt;%i&lt;/span&gt;]:

en: Windows adjustments
fa_IR: تنظیمات ویندوز

en: Hide command line output windows generated by the subprocess module.
fa_IR: پنجره های خروجی خط فرمان ایجاد شده توسط ماژول فرعی را مخفی کنید.

en: Graphics
fa_IR: گرافیک ها

en: Startup
fa_IR: استارت آپ

en: IPython console
fa_IR: کنسول IPython

en: The directory {} is not writable and it is required to create IPython consoles. Please make it writable.
fa_IR: دایرکتوری {} قابل نوشتن نیست و برای ایجاد کنسول های IPython لازم است. لطفا آن را قابل نوشتن کنید.

en: An error occurred while trying to load the kernel connection file. The error was:
fa_IR: هنگام تلاش برای بارگیری فایل اتصال کرنل، خطایی روی داد. خطا این بود:

en: Connecting to kernel...
fa_IR: در حال اتصال به کرنل...

en: Your Python environment or installation doesn't have the <tt>{missing_dependency}</tt> module installed or it occurred a problem importing it. Due to that, it is not possible for Spyder to create this special console for you.
fa_IR: محیط یا نصب پایتون شما ماژول <tt>{missing_dependency}</tt> را نصب نکرده است یا در وارد کردن آن مشکلی پیش آمده است. به همین دلیل امکان ساخت این کنسول ویژه برای شما توسط اسپایدر وجود ندارد.

en: The error is:<br><br><tt>{}</tt>
fa_IR: خطا این است:<br><br><tt>{}</tt>

en: Figures are displayed in the Plots pane by default. To make them also appear inline in the console, you need to uncheck "Mute inline plotting" under the options menu of Plots.
fa_IR: شکل ها به طور پیش فرض در قسمت Plots نمایش داده می شوند. برای اینکه آن‌ها نیز به صورت درون خطی در کنسول ظاهر شوند، باید علامت «بی‌صدا کردن طرح‌های درون خطی» را در منوی گزینه‌های Plots بردارید.

en: Connect to an existing kernel
fa_IR: به یک کرنل موجود متصل شوید

en: Kernel connection file path
fa_IR: مسیر فایل اتصال کرنل

en: Browse
fa_IR: جستجو

en: This is a remote kernel (via SSH)
fa_IR: این یک کرنل راه دور (از طریق SSH) است

en: Hostname:
fa_IR: نام میزبان:

en: Username:
fa_IR: نام کاربری:

en: Authentication method:
fa_IR: نحوه احراز هویت:

en: Password:
fa_IR: گذرواژه:

en: SSH keyfile:
fa_IR: فایل کلید SSH:

en: Passphase:
fa_IR: عبارت عبور:

en: Optional
fa_IR: اختیاری

en: Save connection settings
fa_IR: تنظیمات اتصال را ذخیره کن

en: Select kernel connection file
fa_IR: فایل اتصال کرنل را انتخاب کنید

en: Select SSH keyfile
fa_IR: فایل کلید SSH را انتخاب کنید

en: Press <b>Q</b> to exit pager
fa_IR: برای خروج از پیجر، <b>Q</b> را فشار دهید

en: New console (default settings)
fa_IR: کنسول جدید (تنظیمات پیش فرض)

en: Restart kernel
fa_IR: کرنل مجدد راه‌اندازی شود

en: Remove all variables
fa_IR: تمام متغیرها را حذف کن

en: Interrupt kernel
fa_IR: کرنل قطع شود

en: Open a new IPython console connected to an existing kernel
fa_IR: یک کنسول IPython جدید متصل به یک کرنل موجود باز کنید

en: Rename tab
fa_IR: تغییر نام تب

en: Show environment variables
fa_IR: نمایش متغیرهای محیطی

en: Show sys.path contents
fa_IR: نمایش محتویات sys.path

en: Select all
fa_IR: انتخاب همه

en: Enter array table
fa_IR: جدول آرایه را وارد کنید

en: Enter array inline
fa_IR: آرایه ی درون خطی وارد کنید

en: Clear line or block
fa_IR: خط یا بلوک را پاک کن

en: Clear console
fa_IR: پاک کردن کنسول

en: Copy image
fa_IR: کپی تصویر

en: New Pylab console (data plotting)
fa_IR: کنسول جدید Pylab (نمودار داده ها)

en: New SymPy console (symbolic math)
fa_IR: کنسول جدید SymPy (ریاضی نمادین)

en: New Cython console (Python with C extensions)
fa_IR: کنسول جدید Cython (پایتون با پسوندهای C)

en: IPython documentation
fa_IR: دفترچه راهنمای IPython

en: Intro to IPython
fa_IR: مقدمه به IPython

en: Quick reference
fa_IR: مرجع سریع

en: Console help
fa_IR: راهنمای کنسول

en: Unable to connect to <b>%s</b>
fa_IR: اتصال به <b>%s</b> ممکن نیست

en: Default
fa_IR: پیش فرض

en: Do you want to close this console?
fa_IR: آیا می خواهید این کنسول را ببندید?

en: Do you want to close all other consoles connected to the same kernel as this one?
fa_IR: آیا می خواهید سایر کنسول های متصل به همان هسته این کنسول را ببندید?

en: Cannot restart a kernel not started by Spyder
fa_IR: نمی توان هسته ای را که توسط اسپایدر شروع نشده است مجدداً راه‌اندازی کرد

en: Are you sure you want to restart the kernel?
fa_IR: آیا مطمئن هستید که می خواهید کرنل را مجددا راه‌اندازی کنید?

en: Restart kernel?
fa_IR: کرنل مجدد راه‌اندازی شود?

en: No IPython console is currently available to run <b>{}</b>.<br><br>Please open a new one and try again.
fa_IR: در حال حاضر هیچ کنسول IPython برای اجرای <b>{}</b> موجود نیست.<br><br>لطفاً یک کنسول جدید باز کنید و دوباره امتحان کنید.

en: No IPython console is currently available to run <b>%s</b>.<br><br>Please open a new one and try again.
fa_IR: در حال حاضر هیچ کنسول IPython برای اجرای <b>%s</b> موجود نیست.<br><br>لطفاً یک کنسول جدید باز کنید و دوباره امتحان کنید.

en: The variable is too big to be retrieved
fa_IR: متغیر برای بازیابی خیلی بزرگ است

en: The variable is not picklable
fa_IR: متغیر قابل برداشت نیست

en: The kernel is dead
fa_IR: کرنل ناکارآمد است

en: An unkown error occurred. Check the console because its contents could have been printed there
fa_IR: یک خطای ناشناخته رخ داد. کنسول را بررسی کنید زیرا محتویات آن ممکن است در آنجا چاپ شده باشد

en: The comm channel is not working
fa_IR: کانال comm کار نمی کند

en: <br><i>%s.</i><br><br><br><b>Note</b>: Please don't report this problem on Github, there's nothing to do about it.
fa_IR: <br><i>%s.</i><br><br><br><b>توجه</b>: لطفاً این مشکل را در Github گزارش ندهید، کاری برای انجام آن وجود ندارد.

en: By default, some IPython console preferences will be applied to new consoles only. To apply preferences to existing consoles, select from the options below.<br><br>Please note: applying changes to running consoles will force a kernel restart and all current work will be lost.
fa_IR: به طور پیش فرض، برخی از تنظیمات برگزیده کنسول IPython فقط برای کنسول های جدید اعمال می شود. برای اعمال تنظیمات برگزیده به کنسول‌های موجود، از گزینه‌های زیر انتخاب کنید.<br><br>لطفاً توجه داشته باشید: اعمال تغییرات در کنسول‌های در حال اجرا، هسته را مجبور به راه‌اندازی مجدد می‌کند و تمام کارهای فعلی از بین می‌رود.

en: Apply to current console and restart kernel
fa_IR: روی کنسول فعلی اعمال کنید و کرنل را مجددا راه‌اندازی کنید

en: Apply to all existing consoles and restart all kernels
fa_IR: روی تمام کنسول های موجود اعمال کنید و همه کرنل ها را مجددا راه‌اندازی کنید

en: Execute in current console
fa_IR: در کنسول فعلی اجرا کنید

en: Execute in a dedicated console
fa_IR: در یک کنسول اختصاصی اجرا کنید

en: Remove all variables before execution
fa_IR: تمام متغیرها را قبل از اجرا حذف کنید

en: Run in console's namespace instead of an empty one
fa_IR: به جای فضای خالی، در namespace کنسول اجرا شود

en: Directly enter debugging when errors appear
fa_IR: هنگامی که خطا ظاهر می شود مستقیماً اشکال زدایی را وارد کنید

en: <br><br>The kernel appears to be dead, so it can't be interrupted. Please open a new console to keep working.<br>
fa_IR: <br><br>به نظر می رسد هسته از کار افتاده است، بنابراین نمی توان آن را قطع کرد. لطفاً یک کنسول جدید برای ادامه کار باز کنید.<br>

en: All user-defined variables will be removed. Are you sure you want to proceed?
fa_IR: همه متغیرهای تعریف شده توسط کاربر حذف خواهند شد. آیا مطمئن هستید که می خواهید ادامه دهید?

en: <br><br>Removing all variables...<br>
fa_IR: <br><br>حذف همه متغیرها...<br>

en: Changing backend to Qt for Mayavi
fa_IR: تغییر backend به Qt برای Mayavi

en: Important
fa_IR: مهم

en: Close current pane
fa_IR: بستن زبانه کنونی

en: Maximize current pane
fa_IR: حداکثر کردن قطعه فعلی

en: Fullscreen mode
fa_IR: حالت تمام‌صفحه

en: For fullscreen mode use the macOS built-in feature
fa_IR: برای حالت تمام صفحه از ویژگی داخلی macOS استفاده کنید

en: Save current layout
fa_IR: ذخیره layout کنونی

en: Layout preferences
fa_IR: تنظیمات layout

en: Reset to Spyder default
fa_IR: به حالت پیش فرض اسپایدر بازنشانی کنید

en: Use next layout
fa_IR: استفاده از Layout بعدی

en: Use previous layout
fa_IR: استفاده از Layout قبلی

en: Window layouts
fa_IR: طراحی پنجره ها

en: Layout <b>{0}</b> was defined programatically. It is not possible to overwrite programatically registered layouts.
fa_IR: طرح‌بندی <b>{0}</b> به‌صورت برنامه‌ای تعریف شد. امکان بازنویسی طرح‌بندی‌های ثبت‌شده با برنامه وجود ندارد.

en: Layout <b>{0}</b> will be overwritten. Do you want to continue?
fa_IR: طرح بندی <b>{0}</b> رونویسی خواهد شد. می خواهید ادامه دهید?

en: Window layout will be reset to default settings: this affects window position, size and dockwidgets.
    Do you want to continue?
fa_IR: طرح پنجره به تنظیمات پیش فرض بازگردانی می شود: این بر وضعیت پنجره ، اندازه و داک ویجت تأثیر می گذارد. می خواهید ادامه دهید?

en: Horizontal split
fa_IR: تقسیم افقی

en: Vertical split
fa_IR: تقسیم عمودی

en: Rstudio layout
fa_IR: چیدمان Rstudio

en: Matlab layout
fa_IR: چیدمان Matlab

en: testing layout
fa_IR: طرح آزمایشی

en: Layout
fa_IR: چیدمان

en: Layout manager
fa_IR: مدیریت چیدمان

en: Lock panes and toolbars
fa_IR: بستن زبانه ها و منوی ابزار

en: Error opening the custom layout.  Please close Spyder and try again.  If the issue persists, then you must use 'Reset to Spyder default' from the layout menu.
fa_IR: خطا در باز کردن طرح سفارشی. لطفا اسپایدر را ببندید و دوباره امتحان کنید. اگر مشکل همچنان ادامه داشت ، باید از "تنظیم مجدد به طور پیش فرض اسپایدر" از منوی طرح استفاده کنید.

en: Quick switch layout #%s has not yet been defined.
fa_IR: طرح سوئیچ سریع #%s هنوز تعریف نشده است.

en: Executables
fa_IR: اجراپذیرها

en: Recent custom interpreters
fa_IR: مفسرهای شخصی سازی شده ی اخیر

en: User Module Reloader (UMR)
fa_IR: بارگیری مجدد ماژول کاربر (UMR)

en: UMR forces Python to reload modules which were imported when executing a file in a Python or IPython console with the <i>runfile</i> function.
fa_IR: UMR پایتون را مجبور می‌کند تا ماژول‌هایی را که هنگام اجرای یک فایل در کنسول پایتون یا آی‌پایتون با تابع <i>runfile</i> وارد شده‌اند، دوباره بارگذاری کند.

en: Enable UMR
fa_IR: UMR را فعال کنید

en: This option will enable the User Module Reloader (UMR) in Python/IPython consoles. UMR forces Python to reload deeply modules during import when running a Python file using the Spyder's builtin function <b>runfile</b>.<br><br><b>1.</b> UMR may require to restart the console in which it will be called (otherwise only newly imported modules will be reloaded when executing files).<br><br><b>2.</b> If errors occur when re-running a PyQt-based program, please check that the Qt objects are properly destroyed (e.g. you may have to use the attribute <b>Qt.WA_DeleteOnClose</b> on your main window, using the <b>setAttribute</b> method)
fa_IR: این گزینه User Module Reloader (UMR) را در کنسول های پایتون/IPython فعال می کند. UMR هنگام اجرای فایل پایتون با استفاده از <b>runfile</b> تابع داخلی Spyder، پایتون را مجبور می‌کند تا ماژول‌ها را به صورت عمیق بارگیری مجدد کند.<br><br><b>1.</b> UMR ممکن است نیاز به راه‌اندازی مجدد کنسول داشته باشد. که در آن فراخوانی می‌شود (در غیر این صورت فقط ماژول‌های تازه وارد شده در هنگام اجرای فایل‌ها بارگذاری مجدد خواهند شد).<br><br><b>2.</b> اگر هنگام اجرای مجدد یک برنامه مبتنی بر PyQt خطایی رخ داد، لطفاً بررسی کنید. که اشیاء Qt به درستی از بین رفته اند (مثلاً ممکن است مجبور شوید از ویژگی <b>Qt.WA_DeleteOnClose</b> در پنجره اصلی خود با استفاده از روش <b>setAttribute</b> استفاده کنید)

en: Show reloaded modules list
fa_IR: نمایش لیست ماژول های بارگذاری شده مجدد

en: Please note that these changes will be applied only to new consoles
fa_IR: لطفا توجه داشته باشید که این تغییرات فقط برای کنسول های جدید اعمال خواهد شد

en: Set UMR excluded (not reloaded) modules
fa_IR: ماژول‌های UMR حذف شده (بارگذاری مجدد نشده) را تنظیم کنید

en: You selected a <b>Python %d</b> interpreter for the console but Spyder is running on <b>Python %d</b>!.<br><br>Although this is possible, we recommend you to install and run Spyder directly with your selected interpreter, to avoid seeing false warnings and errors due to the incompatible syntax between these two Python versions.
fa_IR: شما یک مترجم <b>Python %d</b> برای کنسول انتخاب کردید اما Spyder روی <b>Python %d</b> اجرا می‌شود.<br><br>اگرچه این امکان وجود دارد، توصیه می‌کنیم نصب کنید. و Spyder را مستقیماً با مفسر انتخابی خود اجرا کنید تا از مشاهده اخطارها و خطاهای نادرست به دلیل نحو ناسازگار بین این دو نسخه پایتون جلوگیری کنید.

en: Set the list of excluded modules as this: <i>numpy, scipy</i>
fa_IR: لیست ماژول های حذف شده را به این صورت تنظیم کنید: <i>numpy، scipy</i>

en: The following modules are not installed on your machine:
    %s
fa_IR: ماژول های زیر روی دستگاه شما نصب نشده اند:
    %s

en: Please note that these changes will be applied only to new IPython consoles
fa_IR: لطفا توجه داشته باشید که این تغییرات فقط برای کنسول های جدید IPython اعمال خواهد شد

en: Main menus
fa_IR: منوهای اصلی

en: Provide main application menu management.
fa_IR: ارائه مدیریت منوی اصلی برنامه.

en: &File
fa_IR: &فایل

en: &Edit
fa_IR: &ویرایش

en: &Search
fa_IR: &جستجو

en: Sour&ce
fa_IR: منبع

en: &Run
fa_IR: &اجرا

en: &Debug
fa_IR: &اشکال زدایی

en: C&onsoles
fa_IR: کنسول

en: &Projects
fa_IR: &پروژه ها

en: &Tools
fa_IR: &ابزارها

en: &Help
fa_IR: &راهنما

en: Online help
fa_IR: راهنمای آنلاین

en: There was an error while retrieving documentation for the object you requested: Object could not be found
fa_IR: هنگام بازیابی اسناد برای شی درخواستی شما خطایی روی داد: شیء یافت نشد

en: There was an error while retrieving documentation for the object you requested: Bad URL %s
fa_IR: هنگام بازیابی اسناد برای شی درخواستی شما خطایی روی داد: URL بد %s

en: There was an error while retrieving documentation for the object you requested: unknown content type %r for url %s
fa_IR: هنگام بازیابی اسناد برای شی درخواستی شما خطایی روی داد: نوع محتوای ناشناخته %r برای url %s

en: Package:
fa_IR: بسته:

en: Write a package name here, e.g. pandas
fa_IR: یک نام بسته را در اینجا بنویسید، به عنوان مثال. pandas

en: Unnamed Cell
fa_IR: سلول بی نام

en: Go to cursor position
fa_IR: به موقعیت مکان نما برو

en: Show absolute path
fa_IR: نشان دادن مسیر مطلق

en: Show all files
fa_IR: نمایش همه فایل ها

en: Show special comments
fa_IR: نمایش نظرات خاص

en: Group code cells
fa_IR: گروه کد سلول ها

en: Display variables and attributes
fa_IR: نمایش متغیرها و ویژگی ها

en: Follow cursor position
fa_IR: موقعیت مکان نما را دنبال کن

en: Sort files alphabetically
fa_IR: مرتب سازی فایل ها بر اساس حروف الفبا

en: Module
fa_IR: ماژول

en: Namespace
fa_IR: فضای نام

en: Package
fa_IR: بسته

en: Class
fa_IR: کلاس

en: Method
fa_IR: روش

en: Property
fa_IR: ویژگی

en: Attribute
fa_IR: خصوصيت

en: constructor
fa_IR: سازنده

en: Function
fa_IR: تابع

en: Variable
fa_IR: متغیر

en: Constant
fa_IR: ثابت

en: String
fa_IR: رشته

en: Number
fa_IR: شماره

en: Boolean
fa_IR: بولی

en: Array
fa_IR: آرایه

en: Key
fa_IR: کلید

en: Null
fa_IR: خالی

en: Enum member
fa_IR: عضو Enum

en: Struct
fa_IR: ساختار

en: Event
fa_IR: رویداد

en: Operator
fa_IR: اپراتور

en: Cell
fa_IR: سلول

en: The image is broken, please try to generate it again
fa_IR: تصویر خراب است، لطفاً دوباره سعی کنید آن را ایجاد کنید

en: Mute inline plotting
fa_IR: بی‌صدا کردن طرح‌های درون خطی

en: Mute inline plotting in the ipython console.
fa_IR: بی‌صدا کردن plotting درون خطی در کنسول ipython.

en: Show plot outline
fa_IR: نمایش طرح کلی

en: Show the plot outline.
fa_IR: طرح کلی plot را نشان دهید.

en: Save plot as...
fa_IR: ذخیره plot به عنوان...

en: Save all plots...
fa_IR: تمام plot ها را ذخیره کن...

en: Copy plot to clipboard as image
fa_IR: Plot را به عنوان تصویر در کلیپ بورد کپی کنید

en: Remove plot
fa_IR: حذف plot

en: Remove all plots
fa_IR: تمام plot ها را حذف کن

en: Previous plot
fa_IR: Plot قبلی

en: Next plot
fa_IR: Plot بعدی

en: Preferences
fa_IR: اولویت‌ها

en: Reset Spyder to factory defaults
fa_IR: بازگرداندن Spyder به تنظیمات پیشفرض

en: Results
fa_IR: نتایج

en: Profiler plugin results (the output of python's profile/cProfile)
    are stored here:
fa_IR: نتایج افزونه Profiler (خروجی نمایه/cProfile پایتون)
    در اینجا ذخیره می شوند:

en: Profiler
fa_IR: پروفایلر

en: Run profiler
fa_IR: پروفایلر را اجرا کنید

en: Select Python file
fa_IR: فایل پایتون را انتخاب کنید

en: Output
fa_IR: خروجی

en: Show program's output
fa_IR: نمایش خروجی برنامه

en: Collapse
fa_IR: جمع کردن

en: Collapse one level up
fa_IR: به یک سطح بالاتر جمع کن

en: Expand
fa_IR: گسترش

en: Expand one level down
fa_IR: یک سطح به پایین گسترش دهید

en: Save data
fa_IR: ذخیره داده ها

en: Save profiling data
fa_IR: ذخیره داده های پروفایل

en: Load data
fa_IR: بارگذاری داده ها

en: Load profiling data for comparison
fa_IR: داده های پروفایل را برای مقایسه بارگیری کنید

en: Clear comparison
fa_IR: مقایسه واضح

en: Please install
fa_IR: لطفا نصب کنید

en: the Python profiler modules
fa_IR: ماژول های پروفایلر پایتون

en: Save profiler result
fa_IR: ذخیره نتیجه پروفایلر

en: Profiler result
fa_IR: نتیجه پروفایلر

en: Select script to compare
fa_IR: اسکریپت را برای مقایسه انتخاب کنید

en: Profiler output
fa_IR: خروجی پروفایلر

en: Profiling, please wait...
fa_IR: در حال پروفایل کردن، لطفا صبر کنید...

en: Process failed to start
fa_IR: فرآیند شروع نشد

en: Sorting data, please wait...
fa_IR: در حال مرتب سازی داده ها، لطفا صبر کنید...

en: Function/Module
fa_IR: تابع / ماژول

en: Total Time
fa_IR: زمان کلی

en: Diff
fa_IR: تفاوت

en: Calls
fa_IR: تماس‌ها

en: Local Time
fa_IR: زمان محلی

en: Error when trying to load profiler results. The error was<br><br><tt>{0}</tt>
fa_IR: خطا در هنگام تلاش برای بارگیری نتایج پروفایلر. خطا<br><br><tt>{0}</tt> بود

en: Function or module name
fa_IR: نام تابع یا ماژول

en: Time in function (including sub-functions)
fa_IR: زمان در عملکرد (شامل توابع فرعی)

en: Local time in function (not in sub-functions)
fa_IR: زمان محلی در تابع (نه در توابع فرعی)

en: Total number of calls (including recursion)
fa_IR: تعداد کل تماس ها (شامل recursion)

en: File:line where function is defined
fa_IR: فایل: خطی که در آن تابع تعریف شده است

en: recursion
fa_IR: بازگشت ، تسلسل

en: Empty project
fa_IR: پروژه خالی

en: Projects
fa_IR: پروژه ها

en: Create Spyder projects and manage their files.
fa_IR: پروژه های اسپایدر را ایجاد کنید و فایل های آنها را مدیریت کنید.

en: New Project...
fa_IR: پروژه جدید...

en: Open Project...
fa_IR: باز کردن پروژه...

en: Close Project
fa_IR: بستن پروژه

en: Delete Project
fa_IR: حذف پروژه

en: Maximum number of recent projects...
fa_IR: حداکثر تعداد پروژه های اخیر...

en: Recent Projects
fa_IR: پروژه های اخیر

en: <b>{}</b> is not a registered Spyder project type!
fa_IR: <b>{}</b> یک پروژه ثبت شده اسپایدر نیست!

en: Open project
fa_IR: باز کردن پروژه

en: <b>%s</b> is not a Spyder project!
fa_IR: <b>%s</b> یک پروژه اسپایدر نیست!

en: <b>Unable to delete <i>{varpath}</i></b><br><br>The error message was:<br>{error}
fa_IR: <b>نمی توان <i>{varpath}</i></b><br><br>حذف کرد. پیام خطا این بود:<br>{error}

en: Maximum number of recent projects
fa_IR: حداکثر تعداد پروژه های اخیر

en: <b>{}</b> is no longer a valid Spyder project! Since it is the current active project, it will be closed automatically.
fa_IR: <b>{}</b> دیگر یک پروژه اسپایدر معتبر نیست! از آنجایی که پروژه فعلی فعال است، به طور خودکار بسته می شود.

en: Select a new or existing directory to create a new Spyder project in it. To learn more about projects, take a look at our <a href="{0}">documentation</a>.
fa_IR: یک دایرکتوری جدید یا موجود را برای ایجاد یک پروژه اسپایدر جدید در آن انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پروژه ها، به <a href="{0}">اسناد</a> ما نگاهی بیندازید.

en: New directory
fa_IR: دایرکتوری جدید

en: Existing directory
fa_IR: دایرکتوری موجود

en: Project name
fa_IR: نام پروژه

en: Location
fa_IR: موقعیت

en: Project type
fa_IR: نوع پروژه

en: Cancel
fa_IR: انصراف

en: Create
fa_IR: ساختن

en: Create new project
fa_IR: ساخت پروژه جدید

en: This directory already exists!
fa_IR: این دایرکتوری از قبل وجود دارد!

en: This directory is already a Spyder project!
fa_IR: این دایرکتوری از قبل یک پروژه اسپایدر است!

en: Project explorer
fa_IR: کاوشگر پروژه

en: File <b>%s</b> already exists.<br>Do you want to overwrite it?
fa_IR: فایل <b>%s</b> از قبل وجود دارد.<br>آیا می‌خواهید آن را بازنویسی کنید?

en: Folder <b>%s</b> already exists.
fa_IR: پوشه <b>%s</b> از قبل وجود دارد.

en: copy
fa_IR: کپی

en: move
fa_IR: حرکت

en: Settings
fa_IR: تنظیمات

en: Save file before analyzing it
fa_IR: فایل را قبل از تجزیه و تحلیل ذخیره کنید

en: The following option will be applied at next startup.
fa_IR: گزینه زیر در راه اندازی بعدی اعمال خواهد شد.

en: History:
fa_IR: تاریخچه:

en:  results
fa_IR:  نتایج

en: Results are stored here:
fa_IR: نتایج در اینجا ذخیره می شود:

en: Convention
fa_IR: قرارداد

en: messages
fa_IR: پیام‌ها

en: message
fa_IR: پیام

en: Results for
fa_IR: نتایج برای

en: Code Analysis
fa_IR: تجزیه و تحلیل کد

en: History...
fa_IR: تاریخچه...

en: Set history maximum entries
fa_IR: حداکثر ورودی های تاریخچه را تنظیم کنید

en: Run code analysis
fa_IR: تجزیه و تحلیل کد را اجرا کنید

en: Complete output
fa_IR: خروجی کامل

en: Maximum entries
fa_IR: حداکثر ورودی

en: Source code has not been rated yet.
fa_IR: کد منبع هنوز رتبه بندی نشده است.

en: Analysis did not succeed (see output for more details).
fa_IR: تجزیه و تحلیل موفقیت آمیز نبود (برای جزئیات بیشتر به خروجی مراجعه کنید).

en: Global evaluation:
fa_IR: ارزیابی جهانی:

en: previous run:
fa_IR: اجرای قبلی:

en: Code analysis output
fa_IR: خروجی تحلیل کد

en: PYTHONPATH manager
fa_IR: مدیریت PYTHONPATH

en: Move path to the top
fa_IR: مسیر را به بالا منتقل کنید

en: Move path up
fa_IR: مسیر را به بالا حرکت دهید

en: Move path down
fa_IR: مسیر را به پایین حرکت دهید

en: Move path to the bottom
fa_IR: مسیر را به پایین منتقل کنید

en: Add path
fa_IR: افزودن مسیر

en: Remove path
fa_IR: مسیر را حذف کنید

en: Export to PYTHONPATH environment variable
fa_IR: صادر به متغیر محیطی PYTHONPATH

en: Project path
fa_IR: مسیر پروژه

en: User paths
fa_IR: مسیرهای کاربر

en: System PYTHONPATH
fa_IR: سیستم PYTHONPATH

en: Export
fa_IR: صدور

en: This will export Spyder's path list to the <b>PYTHONPATH</b> environment variable for the current user, allowing you to run your Python modules outside Spyder without having to configure sys.path. <br><br>Do you want to clear the contents of PYTHONPATH before adding Spyder's path list?
fa_IR: با این کار لیست مسیرهای Spyder را به متغیر محیطی <b>PYTHONPATH</b> برای کاربر فعلی صادر می‌کند و به شما امکان می‌دهد ماژول‌های پایتون خود را در خارج از Spyder بدون نیاز به پیکربندی sys.path اجرا کنید. <br><br>آیا می خواهید قبل از افزودن لیست مسیرهای اسپایدر، محتویات PYTHONPATH را پاک کنید?

en: This directory is already included in the list.<br> Do you want to move it to the top of it?
fa_IR: این فهرست قبلاً در فهرست موجود است.<br> آیا می‌خواهید آن را به بالای آن منتقل کنید?

en: This directory cannot be added to the path!<br><br>If you want to set a different Python interpreter, please go to <tt>Preferences > Main interpreter</tt>.
fa_IR: این دایرکتوری را نمی توان به مسیر اضافه کرد!<br><br>اگر می خواهید یک مفسر پایتون دیگری تنظیم کنید، لطفاً به <tt>Preferences > Main Meter</tt> بروی.

en: Do you really want to remove the selected path?
fa_IR: آیا واقعاً می خواهید مسیر انتخاب شده را حذف کنید?

en: Stop
fa_IR: توقف

en: Save all files before running script
fa_IR: قبل از اجرای اسکریپت همه فایل ها را ذخیره کنید

en: Copy full cell contents to the console when running code cells
fa_IR: هنگام اجرای سلول های کد، محتویات سلول کامل را در کنسول کپی کنید

en: Run file
fa_IR: اجرای فایل

en: Run settings
fa_IR: اجرای تنظیمات

en: Run again last file
fa_IR: آخرین فایل را دوباره اجرا کنید

en: Context
fa_IR: محتوا

en: Name
fa_IR: نام

en: The directory of the file being executed
fa_IR: دایرکتوری فایل در حال اجرا

en: The current working directory
fa_IR: دایرکتوری در حال کار فعلی

en: The following directory:
fa_IR: دایرکتوری زیر:

en: Working directory settings
fa_IR: تنظیمات دایرکتوری در حال کار

en: Run configuration per file
fa_IR: پیکربندی را در هر فایل اجرا کنید

en: Search:
fa_IR: جستجو:

en: Here you can browse the list of all available shortcuts in Spyder. You can also customize them by double-clicking on any entry in this table.
fa_IR: در اینجا می توانید لیست تمام میانبرهای موجود در اسپایدر را مرور کنید. همچنین می توانید با دوبار کلیک کردن بر روی هر ورودی در این جدول آنها را سفارشی کنید.

en: Search for a shortcut in the table above
fa_IR: یک میانبر را در جدول بالا جستجو کنید

en: Shortcuts reset
fa_IR: میانبرها بازنشانی می شوند

en: Do you want to reset to default values?
fa_IR: آیا می خواهید به مقادیر پیش فرض بازنشانی کنید?

en: Keyboard shortcuts
fa_IR: میانبرهای صفحه کلید

en: Shortcuts Summary
fa_IR: خلاصه ی کلید های میانبر

en: Spyder Keyboard ShortCuts
fa_IR: میانبرهای صفحه کلید اسپایدر

en: Current shortcut:
fa_IR: میانبر جاری:

en: New shortcut:
fa_IR: میانبر جدید:

en: Press shortcut.
fa_IR: میانبر را فشار دهید.

en: Ok
fa_IR: تائید

en: Clear
fa_IR: پاک کردن

en: Clear all entered key sequences
fa_IR: تمام دنباله های کلیدی وارد شده را پاک کنید

en: Remove last key sequence entered
fa_IR: آخرین دنباله کلید وارد شده را حذف کنید

en: Shortcut: {0}
fa_IR: میانبر: {0}

en: This key sequence conflicts with:
fa_IR: این دنباله کلیدی تعارض دارد با:

en: Press 'Ok' to unbind it and assign it to
fa_IR: "Ok" را فشار دهید تا آن را باز کنید و به آن اختصاص دهید

en: Press 'Ok' to unbind them and assign it to
fa_IR: "Ok" را فشار دهید تا آنها را باز کرده و به آنها اختصاص دهید

en: This key sequence is forbidden.
fa_IR: این دنباله کلیدی ممنوع است.

en: This key sequence is invalid.
fa_IR: این دنباله کلید نامعتبر است.

en: This key sequence is valid.
fa_IR: این دنباله کلید معتبر است.

en: Shortcut
fa_IR: میانبر

en: Score
fa_IR: نمره

en: Conflicts
fa_IR: تعارض ها

en: The following conflicts have been detected:
fa_IR: تضادهای زیر شناسایی شده است:

en: Show memory usage every
fa_IR: استفاده از حافظه در هر

en: Show CPU usage every
fa_IR: استفاده از CPU در هر

en: Show clock
fa_IR: نمایش ساعت

en: Status bar
fa_IR: نوار وضعیت

en: Global memory usage
fa_IR: استفاده از حافظه جهانی

en: CPU usage
fa_IR: میزان استفاده از CPU

en: Clock
fa_IR: ساعت

en: File switcher...
fa_IR: تعویض کننده فایل...

en: Fast switch between files
fa_IR: تعویض سریع بین فایل ها

en: Symbol finder...
fa_IR: جستجوگر نشانه ها...

en: Fast symbol search in file
fa_IR: جستجوی سریع Symbol درون فایل

en: Commands
fa_IR: دستورات

en: change view
fa_IR: تغییر دیدگاه

en: Indent Using Spaces
fa_IR: Indent با استفاده از Space ها

en: Indent Using Tabs
fa_IR: Indent با استفاده از Tab ها

en: Detect Indentation from Content
fa_IR: تشخیص Indentation از محتوا

en: convert file
fa_IR: تبدیل فایل

en: Convert Indentation to Spaces
fa_IR: Indentation را به Spaces تبدیل کنید

en: Convert Indentation to Tabs
fa_IR: تبدیل Indentation به Tabs

en: Trim Trailing Whitespace
fa_IR: فضای سفید انتهایی را برش دهید

en: Help me!
fa_IR: به من كمك كنید!

en: Help me 2!
fa_IR: به من كمك كنید 2!

en: Help me 3!
fa_IR: به من كمك كنید 3!

en: Current line, type something
fa_IR: خط فعلی، چیزی تایپ کنید

en: Some symbol
fa_IR: چند symbol

en: another symbol
fa_IR: symbol دیگر

en: unsaved file
fa_IR: فایل ذخیره نشده

en: Show toolbars
fa_IR: نمایش نوار ابزار

en: Toolbars
fa_IR: نوار ابزارها

en: Hide toolbars
fa_IR: پنهان‌سازی نوار ابزارها

en: Toolbar
fa_IR: نوار ابزار

en: File toolbar
fa_IR: نوار ابزار فایل

en: Run toolbar
fa_IR: اجرای نوار ابزار

en: Debug toolbar
fa_IR: نوار ابزار اشکال زدایی

en: Main toolbar
fa_IR: نوار ابزار اصلی

en: Show tour
fa_IR: نمایش تور

en: Interactive tours
fa_IR: تورهای تعاملی

en: Introduction to Spyder
fa_IR: مقدمه ای بر اسپایدر

en: Welcome to the introduction tour!
fa_IR: به معرفی اسپایدر خوش آمدید!

en: <b>Spyder</b> is a powerful Interactive Development Environment (or IDE) for the Python programming language.<br><br>Here, we are going to guide you through its most important features.<br><br>Please use the arrow keys or click on the buttons below to move along the tour.
fa_IR: <b>اسپایدر</b> یک محیط توسعه تعاملی (یا IDE) قدرتمند برای زبان برنامه نویسی پایتون است.<br><br>در اینجا، ما شما را از طریق مهم ترین ویژگی های آن راهنمایی می کنیم.<br><br> لطفاً از کلیدهای جهت دار استفاده کنید یا روی دکمه های زیر کلیک کنید تا در طول تور حرکت کنید.

en: This is where you write Python code before evaluating it. You can get automatic completions while typing, along with calltips when calling a function and help when hovering over an object.<br><br>The Editor comes with a line number area (highlighted here in red) where Spyder shows warnings and syntax errors. They can help you to detect potential problems before running your code.<br><br>You can also set debug breakpoints in the line number area by clicking next to any non-empty line.
fa_IR: اینجاست که قبل از ارزیابی کد پایتون می نویسید. می‌توانید در حین تایپ کردن، تکمیل‌های خودکار، همراه با کلیدهای تماس هنگام فراخوانی یک تابع و کمک در هنگام نگه داشتن ماوس روی یک شی را دریافت کنید.<br><br>ویرایشگر دارای یک ناحیه شماره خط است (اینجا با رنگ قرمز برجسته شده است) که در آن اسپایدر هشدارها و خطاهای syntax را نشان می‌دهد.. آنها می توانند به شما کمک کنند تا مشکلات احتمالی را قبل از اجرای کد خود شناسایی کنید.<br><br>همچنین می توانید با کلیک کردن در کنار هر خط غیر خالی، نقاط توقف اشکال زدایی را در ناحیه شماره خط تعیین کنید.

en: This is where you can run Python code, either from the Editor or interactively. To run the current file, press <b>F5</b> by default, or press <b>F9</b> to execute the current line or selection.<br><br>The IPython Console comes with many useful features that greatly improve your programming workflow, like syntax highlighting, autocompletion, plotting and 'magic' commands. To learn more, check out the <a href="{0}">documentation</a>.<br><br>{1}
fa_IR: اینجاست که می‌توانید کدهای پایتون را از ویرایشگر یا به صورت تعاملی اجرا کنید. برای اجرای فایل فعلی، <b>F5</b> را به طور پیش فرض فشار دهید، یا <b>F9</b> را فشار دهید تا خط یا انتخاب فعلی اجرا شود.<br><br>کنسول IPython دارای بسیاری از ویژگی های مفید است. که تا حد زیادی به گردش کار برنامه نویسی شما را بهبود می بخشد، مانند برجسته سازی syntax، تکمیل خودکار، رسم و دستورات 'جادویی'. برای کسب اطلاعات بیشتر، <a href="{0}">اسناد</a> را بررسی کنید.<br><br>{1}

en: Variable Explorer
fa_IR: کاوشگر متغیر

en: In this pane you can view and edit the variables generated during the execution of a program, or those entered directly in the IPython Console.<br><br>If you ran the code in the previous step, the Variable Explorer will show the list and dictionary objects it generated. By double-clicking any variable, a new window will be opened where you can inspect and modify their contents.
fa_IR: در این قسمت می توانید متغیرهای تولید شده در طول اجرای یک برنامه یا آنهایی که مستقیماً در کنسول IPython وارد شده اند را مشاهده و ویرایش کنید.<br><br>اگر کد را در مرحله قبل اجرا کرده باشید، Variable Explorer لیست را نشان می دهد. کاوشگر متغیر فهرست و اشیاء فرهنگ لغت ایجاد شده را نشان می دهد. با دوبار کلیک کردن روی هر متغیر، پنجره جدیدی باز می شود که می توانید محتویات آنها را بررسی و تغییر دهید.

en: This pane displays documentation of the functions, classes, methods or modules you are currently using in the Editor or the IPython Console.<br><br>To use it, press <b>Ctrl+I</b> (<b>Cmd-I</b> on macOS) with the text cursor in or next to the object you want help on.
fa_IR: این صفحه مستندات توابع، کلاس‌ها، روش‌ها یا ماژول‌هایی را که در حال حاضر در ویرایشگر یا کنسول IPython استفاده می‌کنید نمایش می‌دهد.<br><br>برای استفاده از آن، <b>Ctrl+I</b> را فشار دهید. (<b>Cmd-I</b> در macOS) با مکان‌نمای متن در یا در کنار شیئی که می‌خواهید در مورد آن کمک کنید.

en: This pane shows the figures and images created during your code execution. It allows you to browse, zoom, copy, and save the generated plots.
fa_IR: این صفحه اعداد و تصاویر ایجاد شده در هنگام اجرای کد شما را نشان می دهد. این به شما امکان می دهد نمودارهای تولید شده را مرور، بزرگنمایی، کپی و ذخیره کنید.

en: This pane lets you browse the files and directories on your computer.<br><br>You can open any file in its corresponding application by double-clicking it, and supported file types will be opened right inside of Spyder.<br><br>The Files pane also allows you to copy one or many absolute or relative paths, automatically formatted as Python strings or lists, and perform a variety of other file operations.
fa_IR: این قطعه به شما امکان می‌دهد فایل‌ها و دایرکتوری‌های موجود در رایانه خود را مرور کنید.<br><br>می‌توانید با دوبار کلیک کردن روی آن، هر فایلی را در برنامه مربوطه باز کنید و انواع فایل‌های پشتیبانی‌شده درست در داخل Spyder باز می‌شوند..<br><br> پنجره Files همچنین به شما این امکان را می دهد که یک یا چند مسیر مطلق یا نسبی را که به صورت خودکار به صورت رشته ها یا لیست های پایتون قالب بندی می شوند، کپی کنید و انواع عملیات فایل دیگر را انجام دهید.

en: History Log
fa_IR: گزارش تاریخچه

en: This pane records all the commands and code run in any IPython console, allowing you to easily retrace your steps for reproducible research.
fa_IR: این قطعه تمام دستورها و کدهای اجرا شده در هر کنسول IPython را ضبط می کند و به شما این امکان را می دهد تا به راحتی مراحل خود را برای تحقیقات تکرارپذیر دنبال کنید.

en: The Find pane allows you to search for text in a given directory and navigate through all the found occurrences.
fa_IR: پنجره Find به شما امکان می دهد متنی را در یک فهرست مشخص جستجو کنید و در تمام موارد یافت شده پیمایش کنید.

en: The Profiler helps you optimize your code by determining the run time and number of calls for every function and method used in a file. It also allows you to save and compare your results between runs.
fa_IR: Profiler به شما کمک می کند کد خود را با تعیین زمان اجرا و تعداد تماس ها برای هر تابع و روش مورد استفاده در یک فایل بهینه کنید. همچنین به شما امکان می دهد نتایج خود را بین اجراها ذخیره و مقایسه کنید.

en: The Code Analysis helps you improve the quality of your programs by detecting style issues, bad practices and potential bugs.
fa_IR: تجزیه و تحلیل کد به شما کمک می کند تا کیفیت برنامه های خود را با شناسایی مشکلات سبک، شیوه های بد و اشکالات احتمالی بهبود بخشید.

en: The end
fa_IR: پایان

en: You have reached the end of our tour and are ready to start using Spyder! For more information, check out our <a href="{}">documentation</a>.<br><br>
fa_IR: شما به پایان تور ما رسیده اید و آماده شروع استفاده از اسپایدر هستید! برای اطلاعات بیشتر، <a href="{}">اسناد</a> ما را بررسی کنید.<br><br>

en: New features in Spyder 3.0
fa_IR: ویژگی های جدید در اسپایدر 3.0

en: <b>Spyder</b> is an interactive development environment based on bla
fa_IR: <b>اسپایدر</b> یک محیط توسعه تعاملی مبتنی بر bla است

en: Welcome to Spyder introduction tour
fa_IR: به معرفی اسپایدر خوش آمدید

en: Spyder is an interactive development environment based on bla
fa_IR: اسپایدر یک محیط توسعه تعاملی مبتنی بر bla است

en: Go to step:
fa_IR: برو به گام:

en: Request
fa_IR: درخواست

en: To run the tour, please press the green button on the left of the Spyder window's title bar to take it out of fullscreen mode.
fa_IR: برای اجرای تور، لطفاً دکمه سبز رنگ سمت چپ نوار عنوان پنجره اسپایدر را فشار دهید تا آن را از حالت تمام صفحه خارج کنید.

en: Check out our interactive tour to explore some of Spyder's panes and features.
fa_IR: برای کاوش در برخی از قطعات و ویژگی های اسپایدر، تور تعاملی ما را بررسی کنید.

en: Start tour
fa_IR: شروع تور

en: Check for updates...
fa_IR: بررسي بروزرساني...

en: Downloading update
fa_IR: درحال دانلود به‌روزرسانی

en: Download finished
fa_IR: دریافت پایان یافت

en: Update available
fa_IR: بروزرسانی قابل دسترسی است

en: Checking for updates
fa_IR: بررسی برای به روزرسانی

en: Spyder is up to date.
fa_IR: Spyder به روز است.

en: Would you like to automatically download and install it using Spyder's installer?<br><br>We <a href='{}'>recommend our own installer</a> because it's more stable and makes updating easy. This will leave your existing Spyder installation untouched.
fa_IR: آیا می‌خواهید با استفاده از نصب‌کننده Spyder به‌طور خودکار آن را دانلود و نصب کنید؟<br><br>ما <a href='{}'>نصب‌کننده خود را توصیه می‌کنیم</a> زیرا پایدارتر است و به‌روزرسانی را بسیار آسان‌تر می‌کند. با این کار نصب Spyder موجود شما دست نخورده باقی می ماند.

en: Spyder update
fa_IR: به روز رسانی Spyder

en: Would you like to automatically download and install it?
fa_IR: میخواهید به صورت خودکار دانلود و نصب کنید?

en: Check for updates at startup
fa_IR: بررسی بروزرسانی به هنگام آغاز برنامه

en: OK
fa_IR: تایید

en: New Spyder version
fa_IR: ورژن جدید اسپایدر

en: After closing
fa_IR: بعد از بسته شدن

en: Run the following command or commands in the Anaconda prompt to update manually:<br><br>
fa_IR: برای به روز رسانی دستی دستور یا دستورهای زیر را در Anaconda prompt اجرا کنید:<br><br>

en: Run the following command in a cmd prompt to update manually:<br><br>
fa_IR: دستور زیر را در cmd prompt برای به روز رسانی دستی اجرا کنید:<br><br>

en: Run the following command or commands in a terminal to update manually:<br><br>
fa_IR: دستور یا دستورهای زیر را در ترمینال برای به روز رسانی دستی اجرا کنید:<br><br>

en: Run the following command in a terminal to update manually:<br><br>
fa_IR: دستور یا دستورات زیر را در ترمینال برای به روز رسانی دستی اجرا کنید:<br><br>

en: <b>Important note:</b> You installed Spyder with pip in a Conda environment, which is not a good idea. See <a href="{}">our video</a> for more details about it.
fa_IR: <b>نکته مهم:</b> شما Spyder را با pip در محیط Conda نصب کردید که ایده خوبی نیست. برای جزئیات بیشتر در مورد آن به <a href="{}">ویدیوی ما</a> مراجعه کنید.

en: <b>Important note:</b> Since you installed Spyder with Anaconda, please don't use pip to update it as that will break your installation.
fa_IR: <b>نکته مهم:</b> از آنجایی که Spyder را با Anaconda نصب کردید، لطفاً از pip برای به‌روزرسانی آن استفاده نکنید زیرا نصب شما را مختل می‌کند.

en: <br><br>For more information, visit our <a href="{}">installation guide</a>.
fa_IR: <br><br>برای اطلاعات بیشتر، از <a href="{}">راهنمای نصب</a> ما دیدن کنید.

en: Unable to connect to the Spyder update service.<br><br>Make sure your connection is working properly.
fa_IR: اتصال به سرویس به‌روزرسانی اسپایدر ممکن نیست.<br><br>مطمئن شوید که اتصال شما به درستی کار می‌کند.

en: HTTP error {status_code} when checking for updates.<br><br>Make sure your connection is working properly,and try again later.
fa_IR: خطای HTTP {status_code} هنگام بررسی به‌روزرسانی‌ها.<br><br>مطمئن شوید اتصال شما به درستی کار می‌کند و بعداً دوباره امتحان کنید.

en: SSL certificate verification failed while checking for Spyder updates.<br><br>Please contact your network administrator for assistance.
fa_IR: تأیید گواهی SSL هنگام بررسی به‌روزرسانی‌های Spyder انجام نشد.<br><br>لطفاً برای راهنمایی با سرپرست شبکه خود تماس بگیرید.

en: It was not possible to download the installer due to the following error:<br><br><tt>{}</tt>
fa_IR: دانلود نصب کننده به دلیل خطای زیر ممکن نشد:<br><br><tt>{}</tt>

en: Filter
fa_IR: فیلتر کنید

en: Exclude private references
fa_IR: منابع خصوصی را حذف کنید

en: Exclude capitalized references
fa_IR: منابع capitalized را حذف کنید

en: Exclude all-uppercase references
fa_IR: منابع با تمام حروف بزرگ را حذف کنید

en: Exclude unsupported data types
fa_IR: انواع داده های پشتیبانی نشده را حذف کنید

en: Exclude callables and modules
fa_IR: فراخوانی ها و ماژول ها را حذف کنید

en: Show arrays min/max
fa_IR: نمایش آرایه ها حداقل/حداکثر

en: Variable explorer
fa_IR: کاوشگر متغیر

en: It was not possible to copy values for this array
fa_IR: امکان کپی مقادیر برای این آرایه وجود نداشت

en: Format
fa_IR: قالب‌بندی

en: Float formatting
fa_IR: قالب بندی شناور

en: Format (%s) is incorrect
fa_IR: قالب (%s) نادرست است

en: Refresh
fa_IR: تازه سازی

en: Resize
fa_IR: تغییر اندازه

en: Resize columns to contents
fa_IR: تغییر اندازه ستون ها به محتویات

en: Index:
fa_IR: فهرست مطالب:

en: <u>Warning</u>: Changes are applied separately
fa_IR: <u>هشدار</u>: تغییرات به طور جداگانه اعمال می شوند

en: For performance reasons, changes applied to masked arrays won't be reflected in array's data (and vice-versa).
fa_IR: به دلایل عملکرد، تغییرات اعمال شده در آرایه های پوشانده شده در داده های آرایه منعکس نمی شود (و بالعکس).

en: Save and Close
fa_IR: ذخیره و بستن

en: NumPy object array
fa_IR: آرایه شی NumPy

en: Array editor
fa_IR: ویرایشگر آرایه

en: read only
fa_IR: فقط خوانده شود

en: Arrays with more than 3 dimensions are not supported
fa_IR: آرایه هایی با بیش از 3 بعد پشتیبانی نمی شوند

en: Object arrays without shape are not supported
fa_IR: آرایه های شی بدون شکل پشتیبانی نمی شوند

en: %s arrays
fa_IR: آرایه های %s

en: %s are currently not supported
fa_IR: %s در حال حاضر پشتیبانی نمی شود

en: Record array fields:
fa_IR: ثبت فیلدهای آرایه:

en: Data
fa_IR: داده‌

en: Mask
fa_IR: ماسک

en: Masked data
fa_IR: داده های پوشانده شده

en: Axis:
fa_IR: محور:

en: Format ({}) is incorrect
fa_IR: قالب ({}) نادرست است

en: Opening this variable can be slow
    
    Do you want to continue anyway?
fa_IR: باز کردن این متغیر می تواند کند باشد
    
    به هر حال میخواهید ادامه بدی?

en: Spyder is unable to show the variable you're trying to view because the module <tt>{module}</tt> is not found in your Spyder environment. Please install this package in this environment.<br>
fa_IR: اسپایدر نمی تواند متغیری را که می خواهید مشاهده کنید نشان دهد زیرا ماژول <tt>{module}</tt> در محیط اسپایدر شما یافت نمی شود. لطفا این بسته را در این محیط نصب کنید.<br>

en: Spyder was unable to retrieve the value of this variable from the console.<br><br>The error message was:<br>%s
fa_IR: Spyder نتوانست مقدار این متغیر را از کنسول بازیابی کند.<br><br>پیام خطا این بود:<br>%s

en: Edit item
fa_IR: ویرایش آیتم

en: <b>Unable to assign data to item.</b><br><br>Error message:<br>%s
fa_IR: <b>تخصیص داده به مورد امکان‌پذیر نیست.</b><br><br>پیام خطا:<br>%s

en: Spyder was unable to retrieve the value of this variable from the console.<br><br>The error message was:<br><i>%s</i>
fa_IR: اسپایدر نتوانست مقدار این متغیر را از کنسول بازیابی کند.<br><br>پیام خطا این بود:<br><i>%s</i>

en: Resize rows to contents
fa_IR: تغییر اندازه ردیف ها به محتوا

en: Insert above
fa_IR: درج در بالا

en: Insert below
fa_IR: درج در زیر

en: Text can't be copied.
fa_IR: متن قابل کپی نیست.

en: Do you want to remove the selected item?
fa_IR: آیا می خواهید مورد انتخاب شده را حذف کنید?

en: Do you want to remove all selected items?
fa_IR: آیا می خواهید همه موارد انتخاب شده را حذف کنید?

en: Index
fa_IR: فهرست مطالب

en: %s editor
fa_IR: ویرایشگر %s

en: Import as
fa_IR: واردسازی بعنوان

en: data
fa_IR: داده‌

en: code
fa_IR: کد

en: text
fa_IR: متن

en: Column separator:
fa_IR: جداکننده ستون:

en: Whitespace
fa_IR: فضای خالی

en: other
fa_IR: دیگر

en: Row separator:
fa_IR: جداکننده ردیف:

en: Additional options
fa_IR: گزینه‌های اضافی

en: Skip rows:
fa_IR: رد شدن از ردیف ها:

en: Comments:
fa_IR: نظرات:

en: Transpose
fa_IR: جابجا شود

en: array
fa_IR: آرایه

en: list
fa_IR: فهرست

en: Raw text
fa_IR: متن خام

en: variable_name
fa_IR: نام_متغیر

en: table
fa_IR: جدول

en: Preview
fa_IR: پیش‌نمایش

en: Variable Name
fa_IR: نام متغیر

en: Done
fa_IR: انجام شد

en: <b>Unable to proceed to next step</b><br><br>Please check your entries.<br><br>Error message:<br>%s
fa_IR: <b>نمی توان به مرحله بعدی ادامه داد</b><br><br>لطفاً ورودی های خود را بررسی کنید.<br><br>پیام خطا:<br>%s

en: Show minimum and maximum of arrays
fa_IR: نمایش حداقل و حداکثر آرایه ها

en: Import data
fa_IR: داده ها را وارد کنید

en: Save data as...
fa_IR: ذخیره داده ها به عنوان...

en: Plot
fa_IR: طرح

en: Histogram
fa_IR: هیستوگرام

en: Show image
fa_IR: نمایش تصویر

en: Save array
fa_IR: ذخیره آرایه

en: Insert
fa_IR: درج کنید

en: Duplicate
fa_IR: ایجاد نسخه مشابه

en: View with the Object Explorer
fa_IR: با Object Explorer مشاهده کنید

en: Exclude private variables
fa_IR: متغیرهای خصوصی را حذف کنید

en: Exclude variables that start with an underscore
fa_IR: متغیرهایی که با خط زیر شروع می شوند را حذف کنید

en: Exclude all-uppercase variables
fa_IR: تمام متغیرهای حروف بزرگ را حذف کنید

en: Exclude variables whose name is uppercase
fa_IR: متغیرهایی که نام آنها با حروف بزرگ است را حذف کنید

en: Exclude capitalized variables
fa_IR: متغیرهای با حروف بزرگ را حذف کنید

en: Exclude variables whose name starts with a capital letter
fa_IR: متغیرهایی که نام آنها با حرف بزرگ شروع می شود را حذف کنید

en: Exclude references to data types that don't have an specialized viewer or can't be edited.
fa_IR: ارجاعات به انواع دادهای که بیننده تخصصی ندارند یا قابل ویرایش نیستند را حذف کنید.

en: Exclude references to functions, modules and any other callable.
fa_IR: ارجاع به توابع، ماژول ها و هر فراخوانی دیگری را حذف کنید.

en: Search variable names and types
fa_IR: نام و انواع متغیرها را جستجو کنید

en: Refresh variables
fa_IR: بازخوانی متغیرها

en: <b>Warning: %s files can contain malicious code!</b><br><br>Do not continue unless this file is from a trusted source. Would you like to import it anyway?
fa_IR: <b>هشدار: فایل‌های %s می‌توانند حاوی کد مخرب باشند!</b><br><br>ادامه ندهید مگر اینکه این فایل از یک منبع مطمئن باشد. به هر حال می خواهید آن را وارد کنید?

en: <b>Unsupported file extension '%s'</b><br><br>Would you like to import it anyway by selecting a known file format?
fa_IR: <b>پسوند فایل پشتیبانی‌نشده «%s»</b><br><br>آیا می‌خواهید با انتخاب فرمت فایل شناخته شده آن را وارد کنید?

en: Open file as:
fa_IR: باز کردن فایل در:

en: <b>Unable to load '%s'</b><br><br>The error message was:<br>%s
fa_IR: <b>بارگیری "%s" ممکن نیست</b><br><br>پیام خطا این بود:<br>%s

en: Do you want to overwrite old variables (if any) in the namespace when loading the data?
fa_IR: آیا می خواهید هنگام بارگیری داده ها، متغیرهای قدیمی (در صورت وجود) را در فضای نام بازنویسی کنید?

en: Data loading
fa_IR: در حال بارگذاری داده ها

en: Spyder is unable to open the file you're trying to load because <tt>{module}</tt> is not installed. Please install this package in your working environment.<br>
fa_IR: اسپایدر نمی تواند فایلی را که می خواهید بارگیری کنید باز کند زیرا <tt>{module}</tt> نصب نشده است. لطفاً این بسته را در محیط کاری خود نصب کنید.<br>

en: Data is too big to be loaded
fa_IR: داده ها برای بارگیری خیلی بزرگ هستند

en: The file could not be opened successfully. Recall that the Variable Explorer supports the following file extensions to import data:<br><br><tt>{extensions}</tt>
fa_IR: فایل با موفقیت باز نشد. به یاد داشته باشید که Variable Explorer از پسوندهای فایل زیر برای وارد کردن داده ها پشتیبانی می کند:<br><br><tt>{extensions}</tt>

en: <b>Some objects could not be saved:</b>
fa_IR: <b>برخی اشیاء را نمی توان ذخیره کرد:</b>

en: <b>Unable to save current workspace</b><br><br>The error message was:<br>
fa_IR: <b>ذخیره فضای کاری فعلی امکان‌پذیر نیست</b><br><br>پیام خطا این بود:<br>

en: Data is too big to be saved
fa_IR: داده ها برای ذخیره‌سازی بزرگ هستند

en: empty {}
fa_IR: خالی {}

en: {} of {} item
fa_IR: {} از {} ​​مورد

en: {} of {} items
fa_IR: {} از {} ​​مورد

en: array of {}, shape: {}
fa_IR: آرایه از {}، شکل: {}

en: The value of the object.
fa_IR: ارزش شی.

en: The name of the object.
fa_IR: نام شی.

en: A path to the data: e.g. var[1]['a'].item
fa_IR: یک مسیر به داده ها: به عنوان مثال. var[1]['a'].item

en: A summary of the object for regular objects (is empty for non-regular objectssuch as callables or modules).
fa_IR: خلاصه ای از شی برای اشیاء معمولی (برای اشیاء غیر عادی مانند قابل فراخوانی ها یا ماژول ها خالی است).

en: The unicode representation of the object. In Python 2 it uses unicode()In Python 3 the str() function is used.
fa_IR: نمایش یونیکد شی. در پایتون 2 از unicode() استفاده می کند در پایتون 3 از تابع str() استفاده می شود.

en: The string representation of the object using the str() function.In Python 3 there is no difference with the 'unicode' column.
fa_IR: نمایش رشته ای شی با استفاده از تابع str().در پایتون 3 هیچ تفاوتی با ستون 'یونیکد' وجود ندارد.

en: The string representation of the object using the repr() function.
fa_IR: نمایش رشته ای شی با استفاده از تابع () repr.

en: Type of the object determined using the builtin type() function
fa_IR: نوع شی تعیین شده با استفاده از تابع () type inbuildin

en: The length or shape of the object
fa_IR: طول یا شکل جسم

en: The identifier of the object with calculated using the id() function
fa_IR: شناسه شی با استفاده از تابع id() محاسبه شده است

en: The object is an attribute of the parent (opposed to e.g. a list element).Attributes are displayed in italics in the table.
fa_IR: شیء یک ویژگی والد است (مخالف به عنوان مثال یک عنصر لیست). ویژگی ها به صورت مورب در جدول نمایش داده می شوند.

en: True if the object is callable.Determined with the `callable` built-in function.Callable objects are displayed in blue in the table.
fa_IR: اگر شیء قابل فراخوانی باشد صحیح است. با تابع داخلی «callable» تعیین می شود. اشیاء قابل فراخوانی به رنگ آبی در جدول نمایش داده می شوند.

en: True if the object is a user-defined or built-in function or method.Determined with the inspect.isroutine() method.
fa_IR: اگر شی یک تابع یا متد تعریف شده یا داخلی باشد، درست است. با متد inspect.isroutine() تعیین می شود.

en: Predicates from the inspect module
fa_IR: محمولات از ماژول بازرسی

en: Pretty printed representation of the object using the pprint module.
fa_IR: نمایش زیبای چاپ شده از شی با استفاده از ماژول pprint.

en: The object's doc string
fa_IR: رشته سند شی

en: The object's doc string, leaned up by inspect.getdoc()
fa_IR: رشته doc شی، توسط inspect.getdoc() خم شده است

en: Comments above the object's definition. Retrieved using inspect.getcomments()
fa_IR: نظرات بالای تعریف شی. بازیابی با استفاده از inspect.getcomments()

en: The object's module. Retrieved using inspect.module
fa_IR: ماژول شی با استفاده از inspect.module بازیابی شد

en: The object's file. Retrieved using inspect.getfile
fa_IR: فایل شی. با استفاده از inspect.getfile بازیابی شد

en: The object's file. Retrieved using inspect.getsourcefile
fa_IR: فایل شی. با استفاده از inspect.getsourcefile بازیابی شد

en: Uses inspect.getsourcelines() to get a list of source lines for the object
fa_IR: از inspect.getsourcelines() برای دریافت لیستی از خطوط منبع برای شی استفاده می کند

en: The source code of an object retrieved using inspect.getsource
fa_IR: کد منبع یک شی که با استفاده از inspect.getsource بازیابی شده است

en: Show callable attributes
fa_IR: نمایش ویژگی های قابل فراخوانی

en: Show __special__ attributes
fa_IR: ویژگی های __special__ را نشان دهید

en: Shows or hides __special__ attributes
fa_IR: ویژگی های __special__ را نشان می دهد یا پنهان می کند

en: Details
fa_IR: جزئیات

en: Shows or hides the {} column
fa_IR: ستون {} را نشان می دهد یا پنهان می کند

en: Background color
fa_IR: رنگ پس‌زمینه

en: Text editor
fa_IR: ویرایشگر متن

en: This is the directory that will be set as the default for the IPython console and Files panes.
fa_IR: این دایرکتوری است که به عنوان پیش فرض برای کنسول IPython و پنجره های Files تنظیم می شود.

en: At startup, the working directory is:
fa_IR: هنگام راه اندازی، دایرکتوری کاری به صورت زیر است:

en: The project (if open) or user home directory
fa_IR: پروژه (اگر باز باشد) یا فهرست اصلی کاربر

en: The startup working dir will be root of the current project if one is open, otherwise the user home directory
fa_IR: راهنمای کار راه‌اندازی، اگر یکی باز باشد، ریشه پروژه جاری خواهد بود، در غیر این صورت دایرکتوری خانه کاربر

en: At startup, the current working directory will be the specified path
fa_IR: در هنگام راه‌اندازی، دایرکتوری کاری فعلی مسیر مشخص شده خواهد بود

en: New consoles
fa_IR: کنسول های جدید

en: The working directory for new IPython consoles is:
fa_IR: دایرکتوری کاری برای کنسول های جدید IPython به شرح زیر است:

en: The working dir for new consoles will be root of the project if one is open, otherwise the user home directory
fa_IR: راهنمای کار برای کنسول‌های جدید، در صورتی که یکی باز باشد، ریشه پروژه خواهد بود، در غیر این صورت دایرکتوری اصلی کاربر

en: The working directory of the current console
fa_IR: دایرکتوری در حال کار کنسول فعلی

en: The directory when a new console is open will be the specified path
fa_IR: دایرکتوری زمانی که یک کنسول جدید باز می شود مسیر مشخص شده خواهد بود

en: Back
fa_IR: برگشت

en: Browse a working directory
fa_IR: یک فهرست در حال کار را مرور کنید

en: Change to parent directory
fa_IR: به فهرست والد تغییر دهید

en: Working directory
fa_IR: دایرکتوری در حال کار

en: Module <b>pywin32 was not found</b>.<br>Please restart this Windows <i>session</i> (not the computer) for changes to take effect.
fa_IR: ماژول <b>pywin32 پیدا نشد</b>.<br>لطفاً این <i>جلسه</i> ویندوز (نه رایانه) را مجدداً راه‌اندازی کنید تا تغییرات اعمال شوند.

en: Environment variables
fa_IR: متغیرهای محیطی

en: An error occurred while trying to show your environment variables. The error was<br><br><tt>{0}</tt>
fa_IR: هنگام تلاش برای نشان دادن متغیرهای محیط شما خطایی روی داد. خطا<br><br><tt>{0}</tt> بود

en: User environment variables
fa_IR: متغیرهای محیط کاربر

en: User environment variables in Windows registry
fa_IR: متغیرهای محیط کاربر در رجیستری ویندوز

en: If you accept changes, this will modify the current user environment variables directly <b>in Windows registry</b>. Use it with precautions, at your own risks.<br><br>Note that for changes to take effect, you will need to restart the parent process of this application (simply restart Spyder if you have executed it from a Windows shortcut, otherwise restart any application from which you may have executed it, like <i>Python(x,y) Home</i> for example)
fa_IR: اگر تغییرات را بپذیرید، این کار متغیرهای محیط کاربر فعلی را مستقیماً <b>در رجیستری ویندوز</b> تغییر می‌دهد. از آن با اقدامات احتیاطی و با مسئولیت خود استفاده کنید.<br><br>توجه داشته باشید که برای اعمال تغییرات، باید فرآیند والد این برنامه را مجددا راه اندازی کنید (اگر Spyder را از میانبر ویندوز اجرا کرده اید، به سادگی راه اندازی مجدد کنید، در غیر این صورت هر برنامه ای را که ممکن است از آن اجرا کرده باشید، راه اندازی مجدد کنید، مانند <i>Python(x,y) Home</i> برای مثال)

en: It was not possible to run this file in an external terminal
fa_IR: امکان اجرای این فایل در ترمینال خارجی وجود نداشت

en: External terminals does not support a UNC file path as the working directory.
fa_IR: ترمینال های خارجی از مسیر فایل UNC به عنوان دایرکتوری کاری پشتیبانی نمی کنند.

en: Background:
fa_IR: پس زمینه:

en: Current cell:
fa_IR: سلول فعلی:

en: Occurrence:
fa_IR: رویداد:

en: Link:
fa_IR: لینک:

en: Side areas:
fa_IR: مناطق جانبی:

en: Matched <br>parens:
fa_IR: Parens های<br> مشابه:

en: Unmatched <br>parens:
fa_IR: Parens های<br> بی همتا:

en: Normal text:
fa_IR: متن عادی:

en: Keyword:
fa_IR: کلمه کلیدی:

en: Builtin:
fa_IR: درون ساخته شده:

en: Definition:
fa_IR: تعریف:

en: Comment:
fa_IR: نظر:

en: String:
fa_IR: رشته:

en: Number:
fa_IR: شماره:

en: Instance:
fa_IR: نمونه، مثال:

en: Magic:
fa_IR: جادو:

en: Forward
fa_IR: ارسال به دیگری

en: Inspect
fa_IR: بازرسی کنید

en: Address:
fa_IR: آدرس:

en: Unable to load page
fa_IR: صفحه بارگیری نمی شود

en: Tuple
fa_IR: تاپل

en: List
fa_IR: لیست

en: Set
fa_IR: تنظیم

en: Dictionary
fa_IR: لغتنامه

en: elements
fa_IR: عناصر

en: element
fa_IR: عنصر

en: Value
fa_IR: مقدار

en: You can only rename keys that are strings
fa_IR: شما فقط می توانید نام کلیدهایی را که رشته هستند تغییر دهید

en: New variable name:
fa_IR: نام متغیر جدید:

en: Variable name:
fa_IR: نام متغیر:

en: Key:
fa_IR: کلید:

en: Value:
fa_IR: مقدار:

en: Import error
fa_IR: خطای وارد کردن

en: Please install <b>matplotlib</b> or <b>guiqwt</b>.
fa_IR: لطفاً <b>matplotlib</b> یا <b>guiqwt</b> را نصب کنید.

en: <b>Unable to plot data.</b><br><br>Error message:<br>%s
fa_IR: <b>نمودار داده ها امکان پذیر نیست.</b><br><br>پیام خطا:<br>%s

en: <b>Unable to show image.</b><br><br>Error message:<br>%s
fa_IR: <b>نمایش تصویر ممکن نیست.</b><br><br>پیام خطا:<br>%s

en: NumPy arrays
fa_IR: آرایه های NumPy

en: <b>Unable to save array</b><br><br>Error message:<br>%s
fa_IR: <b>آرایه ذخیره نمی شود</b><br><br>پیام خطا:<br>%s

en: It was not possible to copy this array
fa_IR: امکان کپی این آرایه وجود نداشت

en: It was not possible to copy this dataframe
fa_IR: امکان کپی این دیتافریم وجود نداشت

en: Clipboard contents
fa_IR: محتویات کلیپ بورد

en: Import from clipboard
fa_IR: وارد کردن از کلیپ بورد

en: Empty clipboard
fa_IR: خالی کردن کلیپ بورد

en: Nothing to be imported from clipboard.
fa_IR: چیزی از کلیپ بورد وارد نمی شود.

en: Press enter to validate this entry
fa_IR: برای تأیید اعتبار این ورودی را فشار دهید

en: This entry is incorrect
fa_IR: این ورودی نادرست است

en: Press enter to validate this path
fa_IR: برای تأیید اعتبار این مسیر، enter را فشار دهید

en: Invalid directory path
fa_IR: مسیر دایرکتوری نامعتبر است

en: Invalid file path
fa_IR: مسیر فایل غیرمعتبر

en: Select file
fa_IR: انتخاب فایل

en: All files (*)
fa_IR: تمامی فایل ها (*)

en: Font
fa_IR: فونت

en: Font style
fa_IR: استایل فونت

en: One or more of the settings you changed requires a restart to be applied.<br><br>Do you wish to restart now?
fa_IR: برای یک یا چند مورد از تنظیماتی که تغییر داده‌اید، باید راه‌اندازی مجدد اعمال شود.<br><br>آیا می‌خواهید اسپایدر را اکنون راه‌اندازی مجدد کنید?

en:  Required
fa_IR:  ضروری

en: Package name
fa_IR: نام بسته

en:  Installed
fa_IR:  نصب شده

en: Provided features
fa_IR: امکانات ارائه شده است

en: Mandatory
fa_IR: اجباری

en: Spyder plugins
fa_IR: افزونه های اسپایدر

en: Optional modules are not required to run Spyder but enhance its functions.
fa_IR: ماژول های اختیاری برای اجرای اسپایدر مورد نیاز نیستند اما عملکردهای آن را بهبود می بخشند.

en: Copy to clipboard
fa_IR: کپی به کلیپ‌بورد

en: Drag and drop pane to a different position
fa_IR: صفحه را به موقعیت دیگری بکشید و رها کنید

en: Lock pane
fa_IR: قفل قطعه

en: No matches
fa_IR: موردی یافت نشد

en: Find previous
fa_IR: یافتن قبلی

en: Find next
fa_IR: یافتن بعدی

en: Enable case sensitive searches
fa_IR: جستجوهای حساس به حروف بزرگ را فعال کنید

en: Only search for whole words
fa_IR: فقط کل کلمات را جستجو کنید

en: Replace
fa_IR: جایگزینی

en: Replace next occurrence
fa_IR: رخداد بعدی را جایگزین کنید

en: Replace occurrences in selection
fa_IR: جایگزینی رخدادها در انتخاب

en: Replace all occurrences
fa_IR: همه موارد را جایگزین کنید

en: of
fa_IR: از

en: matches
fa_IR: تطابقات

en: Invalid credentials
fa_IR: مشخصات وارد شده با اطلاعات ما سازگار نیست

en: Failed to create issue
fa_IR: خطا در ایجاد مشکل

en: Issue created on Github
fa_IR: مشکل در Github ایجاد شد

en: Issue successfully created. Would you like to open the issue in your web browser?
fa_IR: مشکل با موفقیت ایجاد شد. آیا می خواهید مشکل را در مرورگر وب خود باز کنید?

en: Failed to store token
fa_IR: توکن ذخیره نشد

en: It was not possible to securely save your token. You will be prompted for your Github token next time you want to report an issue.
fa_IR: ذخیره ایمن رمز شما ممکن نبود. دفعه بعد که می خواهید مشکلی را گزارش کنید، از شما خواسته می شود که توکن Github خود را ارسال کنید.

en: Failed to retrieve token
fa_IR: توکن بازیابی نشد

en: It was not possible to retrieve your token. Please introduce it again.
fa_IR: امکان بازیابی رمز شما وجود نداشت. لطفا دوباره معرفی کنی.

en: Sign in to Github
fa_IR: به گیت هاب وارد شوید

en: For users <b>with</b> two-factor authentication enabled, or who prefer a per-app token authentication.<br><br>You can go <b><a href="{}">here</a></b> and click "Generate token" at the bottom to create a new token to use for this, with the appropriate permissions.
fa_IR: برای کاربرانی که <b>دارای</b> احراز هویت دو مرحله‌ای فعال هستند یا احراز هویت رمز هر برنامه را ترجیح می‌دهند.<br><br>می‌توانید به <b><a href="{}">اینجا بروید </a></b>. و روی "Generate token" در پایین کلیک کنید تا یک توکن جدید برای استفاده برای این کار با مجوزهای مناسب ایجاد کنید.

en: Remember token
fa_IR: توکن را به خاطر بسپار

en: Spyder will save your token safely
fa_IR: اسپایدر توکن شما را با خیال راحت ذخیره می کند

en: Access Token
fa_IR: توکن دسترسی

en: Sign in
fa_IR: ورود به حساب کاربری

en: Clear text
fa_IR: پاکسازی متن

en: Spyder updates
fa_IR: به روز رسانی های اسپایدر

en: Collapse all
fa_IR: جمع شدن همه

en: Expand all
fa_IR: گسترش دادن همه

en: Restore original tree layout
fa_IR: طرح tree اصلی را بازیابی کنید

en: Collapse section
fa_IR: کوچک کردن بخش

en: Expand section
fa_IR: بخش را گسترش دهید

en: Fit width
fa_IR: متناسب با عرض

en: Portrait
fa_IR: پرتره

en: Landscape
fa_IR: چشم انداز

en: First page
fa_IR: اولین صفحه

en: Previous page
fa_IR: صفحه قبلی

en: Next page
fa_IR: صفحه بعدی

en: Last page
fa_IR: آخرین صفحه

en: Show single page
fa_IR: نمایش تک صفحه

en: Show overview of all pages
fa_IR: نمایش نمای کلی همه صفحات

en: Page setup
fa_IR: برپایی برگه

en: Print
fa_IR: چاپ

en: Issue reporter
fa_IR: گزارشگر مشکل

en: Please fill the following information
fa_IR: لطفا اطلاعات زیر را پر کنید

en: Spyder has encountered an internal problem!
fa_IR: اسپایدر با مشکل داخلی مواجه شده است!

en: {} more characters to go...
fa_IR: {} کاراکتر دیگر باقی مانده است...

en: <b>Title</b>: {}
fa_IR: <b>عنوان</b>: {}

en: <b>Steps to reproduce:</b> {}
fa_IR: <b>مراحل تکثیر:</b> {}

en: Please enter a detailed step-by-step description (in English) of what led up to the problem below. Issue reports without a clear way to reproduce them will be closed.
fa_IR: لطفاً شرح گام به گام مفصل (به زبان انگلیسی) از آنچه منجر به مشکل شده است را در زیر وارد کنید. گزارش‌هایی که راه روشنی برای بازتولید آنها نیست بسته خواهند شد.

en: Hide all future errors during this session
fa_IR: تمام خطاهای آینده را در این جلسه پنهان کنید

en: Include IPython console environment
fa_IR: شامل محیط کنسول IPython

en: Submit to Github
fa_IR: به Github ارسال کنید

en: Show details
fa_IR: نمایش جزئیات

en: An error occurred while trying to send the issue to Github automatically. Would you like to open it manually?<br><br>If so, please make sure to paste your clipboard into the issue report box that will appear in a new browser tab before clicking <i>Submit</i> on that page.
fa_IR: هنگام تلاش برای ارسال خودکار مشکل به Github خطایی روی داد. آیا می‌خواهید آن را به صورت دستی باز کنید؟<br><br>اگر چنین است، لطفاً قبل از کلیک بر روی <i>ارسال</i> در آن صفحه، کلیپبورد خود را در کادر گزارش مشکل که در برگه مرورگر جدید ظاهر می‌شود، جای‌گذاری کنید.

en: Hide details
fa_IR: پنهان‌سازی جزئیات

en: more characters to go...
fa_IR: کاراکتر دیگر باقی مانده است...

en: Description complete; thanks!
fa_IR: توضیحات کامل شد؛ با تشکر!

en: Title complete; thanks!
fa_IR: عنوان کامل شد؛ با تشکر!

en: Browse tabs
fa_IR: برگه ها را مرور کنید

en: Close current tab
fa_IR: بستن برگه کنونی
